Jestes tutaj: Home » LITERATURA » 10 kroków w walce z rakiem. Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem i zdrowiem

10 kroków w walce z rakiem. Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem i zdrowiem

(fot. materiały prasowe)Eksperci w dziedzinie onkologii – profesorowie Mustafa Djamgoz i Jane Plant przedstawiają jasny i poparty naukowymi dowodami plan 10 kroków, który ma pomóc czytelnikom pokonać raka lub mu zapobiec. Program obejmuje wszystkie aspekty choroby: najnowsze informacje, przegląd dostępnych terapii i odpowiedni styl życia.

Książka „Pokonać raka” ukazała się 18 lutego nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Choroby nowotworowe stanowią problem globalny i są częścią współczesnego świata. Wiele ludzi miało z nimi kontakt – czy to bezpośrednio, czy przez rodzinę lub znajomych. Jednak rozpoznanie raka nie oznacza wyroku śmierci, a jego przebieg i leczenie zależy również od osoby chorej i jej współpracy z lekarzami.

Mustafa Djamgoz i Jane Plant dostarczają Czytelnikom najnowszej wiedzy naukowej przydatnej w walce z rakiem i w profilaktyce. Informacje opierają na badaniach zweryfikowanych i opublikowanych w międzynarodowych renomowanych magazynach. Dodatkowo Jane Plant dzieli się swoimi osobistymi przeżyciami związanymi z kilkunastoletnią walką z rakiem. Książka „Pokonać raka” została podzielona na 10 rozdziałów, z których każdy reprezentuje jeden krok na drodze do zdrowego życia.

Pierwszy ruch to zapoznanie się z najnowszymi i niezbędnymi informacjami na temat raka: czym jest, co go wywołuje i jak mu zapobiegać. W dalszej części książki autorzy radzą jak łączyć najlepsze konwencjonalne terapie przeciwnowotworowe z leczeniem uzupełniającym, ćwiczeniami fizycznymi oraz metodami pokonania stresu. Nie zabrakło także informacji o odpowiedniej diecie i wpływie środowiska. Walka z rakiem angażuje całe otoczenie osoby chorej, dlatego też książka „Pokonać raka” jest skierowana nie tylko do pacjentów, ale też do bliskich im osób oraz służby zdrowia.

O autorach:
Mustafa Djamgoz – jeden z najwybitniejszych brytyjskich badaczy w dziedzinie onkologii, profesor Biologii Raka w Imperial College London. Jego prace były wielokrotnie nagradzane, w tym prestiżowym Medalem Huxleya.

Jane Plant – laureatka krajowych i międzynarodowych nagród za prace nad środowiskowymi przyczynami nowotworów. Jest autorką bestellerowych książek o zapobieganiu i leczeniu chorób nowotworowych. Kilkakrotnie pokonała raka.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące tytuły: „Zdrowe odżywianie w chorobie nowotworowej. Książka kucharska” Penny Brohn (Cancer Care) i Christine Bailey oraz „Kod Uzdrawiania” Alexandra Loyd i Bena Johnsona – także w wersji audiobook.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony