Jestes tutaj: Home » FILM » „Obcy” zaatakuje po raz piąty

„Obcy” zaatakuje po raz piąty

(fot. materiały prasowe)Dobre wieści dla wszystkich kinomanów – szczególnie tych, którzy lubią się bać. Powstanie nowy film w ramach słynnej serii sci-fi. Znane jest już nazwisko reżysera. To Neill Blomkamp.

Blomkamp ma w swoim dorobku takie tytuły, jak znakomity „Dystrykt 9” czy „Elizjum”. Nieoficjalnie mówi się, że w obsadzie mogłaby się pojawić sama Sigourney Weaver, czyli Ellen Ripley – najważniejsza postać poprzednich części „Obcego”. Aktorka niejednokrotnie już wypowiadała się na temat swojego ewentualnego udziału w projekcie, za każdym razem wyrażając ogólny entuzjazm i wolę współpracy.

Za realizację „Obcego 5” odpowiada wytwórnia 20th Century Fox. Twórcy podkreślają, że nie będzie to kolejna część „Prometeusza” (2012), ale po prostu następny film z cyklu „Alien”. W sieci można już odnaleźć tzw. szkice koncepcyjne, a więc tworzone ręcznie obrazy stanowiące punkt wyjścia dla przyszłych prac scenariuszowych, przygotowań lokalizacji i wyglądu poszczególnych postaci. Na podstawie tych wstępnych projektów można sądzić, że mroczne klimaty, gotycki nastrój i duża ilość krwi na ekranie są gwarantowane.

Głównym „bohaterem” serii filmów o Obcym jest morderczy, krwiożerczy kosmita, istna maszynka do zabijania. Niczym najgroźniejszy i najbardziej zjadliwy wirus za wszelką cenę dąży do opanowania jak największego terytorium. Czyni to poprzez infekowanie organizmów żywicieli, w organizmach których rozwijają się kolejni przedstawiciele tego zjadliwego gatunku.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony