Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Zmieniaj życie krok po kroku

Zmieniaj życie krok po kroku

(fot. materiały prasowe)11 lutego na polskim rynku pojawiła się książka „Twój umysł na detoksie” Rafaela Santandreu, znanego hiszpańskiego psychoterapeuty. To podparta przykładami z życia autora opowieść skłaniającą nie tylko do refleksji, ale również do działania na rzecz lepszego, bardziej harmonijnego życia. To praktyczny i czytelny przewodnik psychologiczny dla każdego.

Wiele osób odnosi się sceptycznie do możliwości zmian utrwalonych przyzwyczajeń czy cech osobowości. Rafael Santandreu obala mit niezmienności charakteru: zmiana jest możliwa – tak zaczyna się jego praktyczny przewodnik, pokazujący krok po kroku jak osiągnąć zamierzony cel. Autor nie nakazuje czytelnikom bezwzględnej walki o siebie, skupienia się na własnym JA i stawiania swoich potrzeb ponad racje innych. „Żyj na luzie, nie dramatyzuj, nic nie musisz!” – radzi i przedstawia skuteczne ćwiczenia pomagające zrozumieć uczucia i emocje skierować je na właściwe tory.

Santandreu skrupulatnie wylicza podstawowe błędy psychologiczne, pokazuje skąd się biorą i jak je skutecznie wyeliminować. Precyzyjnie analizuje irracjonalne przekonania, o których istnieniu nie zawsze wiemy. Autor z naukową dyscypliną klasyfikuje wspomniane przekonania i dobiera do nich kluczowe rozwiązania: krok po kroku co robić. Książka składa się z 3 części: podstaw, metod i konkretnych ćwiczeń uczących m.in. jak pokonać strach przed ośmieszeniem, mniej przejmować się opiniami innych, okiełznać stres w pracy. Pozycję „Twój umysł na detoksie” można potraktować jako pierwszy poradnik psychologiczny, podstawową lekturę dla każdego interesującego się psychologią. To dobry wybór dla wszystkich pragnących oczyszczenia swojego umysłu, emocjonalny detoks dostępny bez recepty.

„Zadręczasz się z byle powodu? Masz problemy? To wyobraź sobie, że jesteś martwy” – poleca autor i wyjaśnia, że wyobrażanie sobie własnej śmierci jest świetnym środkiem zapobiegawczym troskom dnia powszedniego. Wyobraźnia jest kluczem do szczęścia lub dramatu, to właśnie odpowiednia praca na naszej wyobraźni jest podstawą wszelkich zmian. Takie dobre zmiany w życiu są możliwae, ale oprócz chęci, ważna jest instrukcja działania, a taką może być podręcznik autorstwa Rafaela Santandreu.

Rafael Santandreu jest hiszpańskim psychoterapeutą, autorem książek „Okulary szczęścia” i „Szkoła życia”, autorytetem często występującym jako w radiu i telewizji. Urodził się i mieszka w Barcelonie, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Autor: Rafael Santandreu                                                                                                                                          
Tytuł: „Twój umysł na detoksie”
Wydawnictwo: Muza SA
Data premiery: 11.02.2015
Stron: 304
Cena detaliczna: 34,90 zł  

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony