Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Drugi kryminał Nikodema Pałasza

Drugi kryminał Nikodema Pałasza

(fot. materiały prasowe)Nikodem Pałasz po głośnym ubiegłorocznym debiucie powraca z kolejnym kryminałem – już 18 marca premiera  książki „Sam na sam ze śmiercią”. Tym razem inspektor Wiktor Wolski musi rozwiązać tajemnicę śmierci czarnoskórego piłkarza. Przy okazji policjant odsłania patologie polskiego futbolu: korupcję, rasizm i doping.

Moloki  Mooketsi, dobrze zapowiadający się, afrykański piłkarz Grabexu Zielonka zostaje zamordowany. Właściciel klubu, Jan Grabek wie, że tajemniczą zagadkę śmierci może rozwiązać tylko Wolski. Były inspektor Europolu decyduje się na powrót do Warszawy, a śledztwo, którego się podjął okazuje się jednak wyjątkowo skomplikowane. W sprawę zabójstwa zamieszani są czołowi działacze, trenerzy i piłkarze. Czy zbrodnia była tylko elementem brutalnej walki o pozycję w lidze, czy w grę wchodziły osobiste konflikty zawodników, a może za sprawą stoją zupełnie inne, nieoczywiste motywy?

Choć „Sam na sam ze śmiercią” to literacka fikcja, wielu czytelników odnajdzie w książce obrazy znane z rodzimych boisk, szatni i trybun – w wielkiej piłce bardzo trudno być fair play. Autor bezkompromisowo ujawnia patologie polskiej piłki, opowieść o sportowych brudach przeplata z barwnymi opisami pracy policji, tym samym tworzy mocną historię. Na potrzeby swojej najnowszej książki Nikodem Pałasz, pracujący w sporcie na co dzień, przeprowadził wiele rozmów z ludźmi ze środowiska piłkarskiego – ich historie możemy odnaleźć w kryminale: Wolski szukając mordercy, spotka na swej drodze skorumpowanych trenerów, uzależnionych od hazardu i alkoholu zawodników, fałszywych menadżerów i szalonych rodziców.

Soczysty język, dokładnie skonstruowane postacie oraz nadzwyczajna wrażliwość na szczegóły to cechy wyróżniające pisarstwo Nikodema Pałasza. Powieść zawiera intrygującą zagadkę, ma rozbudowaną, wielowątkową fabułę i jest  precyzyjną analizą pracy policji. Katarzyna Bonda przyznała, że swoją kolejną książką Pałasz dołączył do ekstraklasy polskiego kryminału.

Nikodem Pałasz (ur. 1974r. w Warszawie), manager sportowy, specjalista od wizerunku sportowców, właściciel firmy Sport And Profit. Jest absolwentem WDiNP UW, Podyplomowego Studium Zarządzania i Marketingu SGH oraz WSHiFM.  Zajmuje się m.in. zarządzaniem karierami i budowaniem wizerunku sportowców czy tworzeniem strategii marketingowych w oparciu o sport. Współpracował i współpracuje indywidualnie m.in. z tenisistami, pływakami, piłkarzami, pięściarzami, szermierzami a także klubami sportowymi. Wśród jego klientów byli i są m.in.: czołowi tenisiści świata, medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzowie i rekordziści Polski, mistrzowie świata. W 2014 ukazał się „Brudna gra”, będąca jego debiutem. Kolejne części w przygotowaniu. Prowadzi zajęcia, warsztaty i wykłady z marketingu sportowego m.in. na UW, SWPS, SGH.

Autor: Nikodem Pałasz
Tytuł: „Sam na sam ze śmiercią”
Wydawnictwo: Muza S.A.
Stron: 544
Cena detaliczna: 39, 90 zł
Premiera: 18.03.15

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony