Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Wstąp raz jeszcze do Starego Królestwa

Wstąp raz jeszcze do Starego Królestwa

(fot. materiały prasowe)Prequel kultowej trylogii fantasy o Starym Królestwie – „Clariel” – już niebawem w księgarniach! 

Clariel najbardziej na świecie lubi przebywać pośród dziczy lasu. Marzy jej się, by pewnego dnia zostać jednym z Pograniczników i spędzać życie jako łowca i strażnik. Wszystko zmienia się, kiedy jej matka zostaje przyjęta do Gildii Jubilerów w mieście Belisaere, a Clariel musi dołączyć do Akademii, gdzie ma się nauczyć wszystkiego co niezbędne w życiu arystokratycznych elit.

Dziewczyna jest dziedziczką potężnego nekromanty, Abhorsena. Posiada też dar trudnego do opanowania gniewu, który daje jej nadludzką siłę. Za namową nauczyciela magii, Clariel dołącza do grupy spiskowców, walczących z demonami. Jej celem jest jednak przede wszystkim ucieczka z miasta i powrót do lasu… A to dopiero początek opowieści rozgrywającej się między życiem a śmiercią. Akcja powieści rozgrywa się 600 lat przed narodzinami Sabriel, bohaterki pierwszego tomu trylogii o Starym Królestwie, która podbiła świat i uczyniła z australijskiego pisarza Gartha Nixa gwiazdę pierwszej wielkości. Książki „Sabriel”, „Lirael” i „Abhorsen” uważane są za jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej literatury fantasy.

„Wielkie osiągnięcie, literatura fantasy, którą czyta się jak rzecz realistyczną. Gratuluję autorowi.” – Philip Pullman

„Szybka, dramatyczna akcja, barwne opisy, napięcie i humor… Czego można chcieć więcej?” – The Guardian

Garth Nix „Clariel”
przeł. Agnieszka Kuc
premiera: 26 marca

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony