Jestes tutaj: Home » slider » Polak wśród najlepszych fotografów prasowych świata

Polak wśród najlepszych fotografów prasowych świata

(fot. bjp-online.com)W ubiegłym tygodniu w Amsterdamie ogłoszono wyniki tegorocznej edycji jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie – World Press Photo. Wśród wyróżnionych osób znalazł się Kacper Kowalski. Uznanie jury zdobyło jego zdjęcie wyspy z lotu ptaka na jeziorze w okolicach Gdyni.

Łącznie w rywalizacji wzięło udział prawie 6 tys. fotografów reprezentujących aż 131 państw. Kowalski to jedyny Polak, który otrzymał nagrodę. Zajął 2. miejsce w nowej kategorii „Projekt długoterminowy”, czyli trwający dłużej niż trzy lata. Zdjęcie Kacpra Kowalskiego zostało wykonane w ramach projektu „Side Effects”. W zamierzeniu fotografa ma ukazywać złożoność związków między naturą a szeroko rozumianą działalnością ludzi.

World Press Photo to nagroda przyznawana najciekawszym zdjęciom prasowym ubiegłego roku, robionym na potrzeby mediów. Od fotografii artystycznych różni je funkcja i przeznaczenie. Mają przede wszystkim pokazywać prawdziwe życie, obrazy jak najbliższe rzeczywistości. W ich przypadku priorytetem jest nie artyzm, lecz realizm.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony