Jestes tutaj: Home » FILM » „Dumni i wściekli” – przełamująca bariery komedia już 23 lutego w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie

„Dumni i wściekli” – przełamująca bariery komedia już 23 lutego w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie

(fot. materiały prasowe)Górnicy, strajki i… geje-aktywiści razem. Niemożliwe? Grażyna Torbicka, Program 2 TVP oraz Multikino zapraszają na Kocham Kino w Multikinie z wielokrotnie nagradzaną, przełamującą bariery, angielską komedią „Dumni i wściekli”. Pokaz filmu odbędzie się 23 lutego w wybranych kinach sieci Multikino.

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino” oraz Multikina.

Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Kocham Kino w Multikinie: Dumni i wściekli, reż. Mathew Warchus
Produkcja: Wlk. Bryt 2014, 120’

Najważniejsze nagrody:
– Nominacja do Złotego Globu 2014 w kategorii komedia lub musical
– BAFTA 2014 – wygrana: Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent
– BARTFA 2014 – nominacja w kat. Najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa
– Cannes 2014 – Palma ‚Queer’ dla filmu pełnometrażowego

23.02.2015 (poniedziałek) , godz. 19:00

Kina w których odbędzie się pokaz: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

W Multikinie Złote Tarasy w Warszawie odbędzie się spotkanie Grażyny Torbickiej i publiczności z zaproszonymi gośćmi.

Ceny biletów:
Normalny (Warszawa): 24 zł,
Normalny (poza Warszawą): 21 zł,
Ulgowy (Warszawa): 19 zł,
Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

Sponsorami cyklu Kocham Kino w Multikinie są:
Fiat Auto Poland, producent samochodu Fiat 500x
Citi Handlowy, oferujący Kartę Kredytową Citibank World MasterCard
Coca Cola

Patroni medialni:
„Polska The Times”
„naszemiasto.pl”
Styl.pl
„Aktivist”
„Kino”
dlaStudenta.pl
„Malemen”

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony