Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » 51. festiwal Jazz nad Odrą. Klasyk wkracza w erę Możdżera

51. festiwal Jazz nad Odrą. Klasyk wkracza w erę Możdżera

(fot. materiały prasowe)51. Jazz nad Odrą rozpocznie się 14 kwietnia 2015 roku i potrwa 7 dni, do poniedziałku, 20 kwietnia. Na większość spośród głównych koncertów tegorocznej edycji JnO zaprosimy miłośników jazzu do gościnnych sal wrocławskiego Impartu (ul. Mazowiecka 17).

Przed rokiem Jazz nad Odrą obchodził 50 urodziny. W plebiscycie „Jazz Forum” po raz kolejny został uznany za najlepszy polski festiwal, a w ankiecie „Jazz Press” zajął drugie miejsce w kategorii wydarzenie jazzowe roku.

Pora na powtórkę, bo JnO nadal chce być najlepszy. Po ubiegłorocznym hucznym świętowaniu jubileuszu w drugą pięćdziesiątkę wkracza z nowymi pomysłami, energią, rozmachem, ale także z zachowaniem tego, co najlepsze: niepowtarzalnej atmosfery, wielkich światowych gwiazd jazzu, największych talentów i mistrzów polskiej sceny jazzowej.

JnO ma nowego Dyrektora Artystycznego, którym został związany od wielu lat z wrocławskim festiwalem Leszek Możdżer. Osobowość znakomitego artysty, kompozytora i niezmiennie najlepszego w Polsce pianisty, nada imprezie kolorytu, zdopinguje do rozwoju, a jego praca nad programem przyniesie z pewnością znakomite efekty, które zadowolą fanów jazzu zarówno w 2015 roku, jak i w 2016, kiedy Wrocław, Europejska Stolica Kultury, stanie się z pewnością także europejską stolicą jazzu.

Na razie startuje 51. JnO, który zapowiada się znakomicie. Na większość spośród głównych koncertów tegorocznej JnO miłośnicy jazzu zaproszeni zostaną do gościnnych sal wrocławskiego Impartu (ul. Mazowiecka 17), położonego oczywiście nad Odrą. Będzie też koncert w Starym Klasztorze i jam sessions, w którym jak znamy życie (i jazz), pokażą się gwiazdy, młode talenty i oczywiście, gospodarz niektórych jazzowych nocy: Leszek Możdżer.

Podczas tegorocznego festiwalu gościć będziemy cały zestaw amerykańskich i europejskich gwiazd. Wśród naszych gości znajdą się zespoły DAVE’A LIEBMANA, LARSA DANIELSSONA, LEE KONITZ TRIO, formacje THE BAD PLUS, DAVID SANBORN ELECTRIC BAND, DAVE DOUGLAS HIGH RISK Electric Group, SEAMUS BLAKE QUARTET, TOMASZ PRUCHNICKI QUARTET, EWELINA SERAFIN QUARTET, ARTUR DUTKIEWICZ TRIO, MARIUS NESET QUINTET, NSI QUARTET.

W kwietniu we Wrocławiu zagrają także KUBA PŁUŻEK, ZOHAR FRESCO QUARTET, BIG BAND ALEKSANDRA MAZURA, AGA EUROPEAN JAZZ QUARTET, WOJCIECH MYRCZEK, FEEL FREE z PIOTREM WOJTASIKIEM i Laureat Grand Prix 2014 NSI QUARTET. Projekty specjalne przygotowują Leszek Możdżer i Wojtek Konkiewicz („Po co polskiemu jazzowi awangarda?”, in memoriam Ryszard Gwalbert Misiek).

Jednym z kilku wydarzeń towarzyszących 51. festiwalowi Jazz nad Odrą będzie wystawa fotograficzna z okazji 50-lecia magazynu „Jazz Forum”. Przypominamy, że do 13 marca czekamy na zgłoszenia w konkursie na Indywidualność Jazzową Roku 2015.

Będzie się działo, będzie jazz. Wrocław zaprasza nad Odrę.

Sprzedaż biletów startuje 25 lutego (w sieci Eventim, Imparcie i na stronie internetowej JnO).

Więcej informacji: http://www.jazznadodra.pl, https://www.facebook.com/JazzNadOdra

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony