Jestes tutaj: Home » slider » Problematyczne Walentynki w krainie Bollywood

Problematyczne Walentynki w krainie Bollywood

(fot. glamki.pl)Ostrzeżenie dla wszystkich zakochanych, którzy swoje święto planują spędzić w Indiach. Nie wszyscy mieszkańcy tego kraju akceptują pochodzące z Zachodu zwyczaje. Radykalne hinduistyczne ugrupowanie Hindu Mahasabha zapowiedziało, że nie pozwoli na żadne praktyki związane z Walentynkami.

Ortodoksyjna organizacja zamierza zmuszać do zawarcia związku małżeńskiego wszystkie pary, które 14 lutego ośmielą się obchodzić święto według niej obce, szkodliwe, niezgodne z hinduską tradycją. Hindu Mahasabha nie akceptuje walentynkowych zwyczajów. Na liście zachowań niepożądanych znalazło się m. in. przytulanie, dawanie kwiatów, wręczanie kartek z miłosnymi wyznaniami. Członkowie grupy zagrozili też, że dla „niepokornych” zostaną zorganizowane specjalne „ceremonie oczyszczenia”. Nie sprecyzowali jednak, na czym dokładnie miałyby one polegać.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Hindu Mahasabha oraz inne skrajnie zorientowane frakcje zgłaszają zastrzeżenia pod adresem Dnia św. Walentego. W przeszłości dochodziło nawet do pobić i innych aktów przemocy względem osób, które zdecydowały się na obchodzenie Walentynek.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony