Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Idiotka wraca” Hanny Bakuły – druga część perypetii sympatycznej malarki

„Idiotka wraca” Hanny Bakuły – druga część perypetii sympatycznej malarki

(fot. materiały prasowe)„Idiotka wraca” to kontynuacja opowieści o ekscentrycznej malarce Molly, która wyjechała z Polski, marząc o karierze w USA. Teraz w jej życiu zderzają się dwa światy – kolorowego Nowego Jorku oraz szarej Polski lat osiemdziesiątych, do jakiej powraca.

Oparta na wątkach autobiograficznych, powieść Hanny Bakuły „Idiotka wraca” z zabawnymi rysunkami autorki ilustrującymi barwne życie Molly, już 18 lutego pojawi się w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

„Idiotka wraca” to wesoła i wzruszająca powieść o otwartej na świat malarce, która z bagażem życiowych doświadczeń powraca do wyswobodzonej ze szponów komunizmu Polski, celem uwicia rodzinnego gwiazdka dla niej i jej nowego męża. W samolocie z sentymentem powraca do ostatnich lat spędzonych w międzykontynentalnym rozkroku, kiedy to towarzysko udzielała się zarówno w wolnym od cenzury, artystycznym Nowym Jorku, jak i w mocno różniącej się w tamtych czasach Warszawie.

Molly, mieszkająca z Tarantulą, a beznadziejnie zakochana w oszuście matrymonialnym Karolu, z niecierpliwością wypatruje przyszłego męża (z wypukłą literą w imieniu), którego rzekomo zna, a którego wywróżyła jej wróżka Olga. W oczekiwaniu na tego jedynego, tytułowa idiotka wiedzie bujne życie towarzyskie, a jednocześnie testuje kolejnych, potencjalnych narzeczonych.

„Idiotka wraca” urzeka i bawi do łez. Sporo w niej ciętego języka, pikantnego humoru i kontrowejsyjnych zdarzeń. Powieść ta, to również swoista galeria wyjątkowych postaci, które rozpoznajemy w realnym świecie.

Szereg zabawnych sytuacji oraz szaleństwa Molly sprawiają, że „Idiotka wraca” wciąga od pierwszej strony. Może dlatego, że gdzieś w głębi duszy każdy z nas chciałby pożyć przez chwilę jej zwariowanym – choć stawiającym masę wyzwań – życiem, a nie do końca miałby na to odwagę.

Pięćdziesiąt groszy z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji Hanny Bakuły.

O autorce:
Hanna Bakułamalarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do „Playboya” i „Urody”, obecnie pisze bloga www.hanna.bakula.pl i felietony w miesięcznikach „Miasto Kobiet”, „Skarb” i „Świat Kobiety”. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”.  Jest autorką kostiumów do opery „Carmen” wystawianej w Operze Narodowej w Warszawie. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizowała festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się następujące książki Hanny Bakuły: „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” (książka i audiobook),”Samiec Alfa, czyli jak wytrzymać z facetem” (książka i audiobok), „Seks na kredyt”, „Moja firma portretowa. Pierwszy krąg” oraz „Idiotka. Miłość w Nowym Jorku”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony