Jestes tutaj: Home » slider » UFC w Polsce

UFC w Polsce

(fot. materiały prasowe)Największa organizacja MMA na świecie UFC, po raz pierwszy zawita do Polski. Gala UFC Fight Night odbędzie się w krakowskiej Arenie 11 kwietnia.

W głównej walce wieczoru zobaczymy powracającego do UFC, Chorwata Mirko Filipovica, który skrzyżuje ręce z Brazylijczykiem Gabrielem Gonzagą. Dla Chorwata będzie to powrót po trzech latach do UFC, a także walka rewanżowa z Gonzagą. Pierwsze ich starcie zakończyło sie zwycięstwem Brazylijczyka.

Przed nimi w walce wieczoru wystąpi, najlepszy półciężki w Polsce, Jan Błachowicz. Jego przeciwnikiem będzie pochodzący z Nigerii, a mieszkający na stale w Anglii Jimi Manuwa. Dla Błachowicza może to być jedna z trudniejszych walk w karierze. Manuwa w dotychczasowej karierze z 14 stoczonych walk przegrał tylko raz i to z rąk Alexandra Gustafssona, numeru 2 w światowych rankingach wagi półciężkiej.

W wadze średniej wystąpi Krzysztof Jotko, który w octagonie UFC powalczy po raz trzeci. Do tej pory stoczył dwa zwycięskie pojedynki. Rywalem Jotki będzie reprezentant Republiki Południowej Afryki, debiutujący w UFC, Garreth McLellan. Który od 2012 roku nie przegrał walki. W dorobku posiada 12 wygranych walk i tylko 2 przegrane.

Występujący w wadze ciężkiej Daniel Omielańczuk, zmierzy się z Amerykaninem Anthonym Hamiltonem. Po ostatniej porażce, Omielańczuk na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony i wygrać pojedynek, tym bardziej że walczyć będzie przed Polską publicznością.

Z pozostałych Polaków zobaczymy Pawła Pawlaka, który swoją dotychczas jedyną walkę w UFC przegrał na zeszłorocznej gali w Berlinie z Peterem Sobotą. Rywalem Pawlaka będzie Kanadzjczyk Sheldon Westcott. Dla Westcotta to pierwszy pojedynek w wadze półśredniej.

W Krakowskiej Arenie wystąpi także Marcin Bandel. Na przeszkodzie do zwycięstwa stanie mu Kanadyjczyk Jason Saggo. Dla Marcina to ważny pojedynek, gdyż w razie drugiej porażki z rzędu, możemy już go nie zobaczyć na galach UFC.

W Pozostałych walkach zobaczymy urodzonego w Polsce, reprezentującego barwy Niemiec, Petera Sobottę w pojedynku z Brazylijczykiem Sergio Moraesem. Natomiast Amerykanin o polskich korzeniach Seth Baczynski podejmie Anglika Leona Edwardsa.

Data: 11.04.2015
Miejsce: Kraków Arena, Kraków
Transmisja: UFC Fight Pass
Bilety: www.eventim.pl/UFC

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony