Jestes tutaj: Home » FILM » Znamy już tegorocznych triumfatorów Bestsellerów Empiku w kategorii film

Znamy już tegorocznych triumfatorów Bestsellerów Empiku w kategorii film

(fot. materiały prasowe)Klienci znanej sieci ponownie „zagłosowali portfelami”. Na podstawie ubiegłorocznych wyników sprzedaży w tradycyjnych salonach oraz sklepie internetowym (pod uwagę wzięto ok. 30 mln „głosów”) ustalono wyniki konkursu. W kategorii „film polski” zwyciężyła „Ida” Pawła Pawlikowskiego, a najpopularniejszym filmem zagranicznym okazała się 2. część „Hobbita” Petera Jacksona.

Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce 3 lutego o godz. 18.00 w warszawskim ATM Studio. Była to już 16. Gala, na której pojawiło się wiele gwiazd, m.in. Natalia Kukulska i Dawid Podsiadło ze swoim zespołem Curly Heads. Polscy konsumenci kultury postawili w tym roku zarówno na kino mainstreamowe, nastawione na masowego odbiorcę, gwarantujące duże zyski („Hobbit. Pustkowie Smauga”), jak na obraz nieco bardziej wymagający, wyciszony, delikatny, intrygujący formą i środkami wyrazu („Ida”). W imieniu twórców polskiego filmu nagrodę odebrała odtwórczyni głównej roli Agata Trzebuchowska. Młoda aktorka już wkrótce wybiera się do Los Angeles na ceremonię rozdania Oscarów. Pojedzie tam razem z Agatą Kuleszą, czyli filmową ciotką Idy. Trzebuchowska podchodzi do tego wydarzenia z dużym dystansem. Nie chce nadmiernie pompować balonika oczekiwań polskich widzów. – „Myślę o tym jako o niesamowitej przygodzie, która mnie spotkała właściwie przypadkiem. Po prostu cieszę się, że film zdobył taka popularność i tylu osobom się podoba” – mówi.

Ostatnio coraz częściej mówi się o rosnących szansach na otrzymanie statuetki przez rosyjskiego „Lewiatana”. Ostateczne wyniki będą znane 22 lutego.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony