Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Krakowskie Walentynki z Ennio Morricone.

Krakowskie Walentynki z Ennio Morricone.

(fot. zorlucenterpsm.com)Brak pomysłu na ciekawe spędzenie Dnia Zakochanych? Już za dziewięć dni w Krakowie wystąpi wielki kompozytor muzyki filmowej, Maestro Morricone. W trakcie koncertu zaprezentuje polskiej publiczności utwory z całej swojej 50-letniej kariery.

Włoski twórca to człowiek, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu szanującemu się kinomanowi. Wiele motywów ze skomponowanych przez niego ścieżek dźwiękowych weszło do kanonu kultury popularnej. Wystarczy przypomnieć przepiękne tematy z „Misji”, „Nietykalnych”, spaghetti westernów Sergio Leone czy filmów Giuseppe Tornatore (w tym ostatnim przypadku szczególną sławę oraz uznanie widzów zyskały melodie z „Maleny” i „Cinema Paradiso”). 86-letni kompozytor nadal tworzy i występuje, choć jak niedawno przyznał, w ostatnich latach ograniczył nieco tempo pracy i obecnie pisze nie więcej niż 4 soundtracki rocznie. W sumie Morricone jest autorem muzyki do ponad 500 (!) filmów kinowych i telewizyjnych. Od urodzenia związany z Rzymem, pozostał wierny Wiecznemu Miastu i nigdy nie zdecydował się na przeprowadzkę do Hollywood. W 2007 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości. Koncert w Krakowie odbędzie się w ramach wielkiej trasy „My Life in Music. World Tour”.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do Kraków Areny przy ul. Stanisława Lema na godz. 20.00. Bilety w cenie od 346 zł. Morricone pokieruje 160-osobową orkiestrą i chórem. Towarzyszyć mu będą solistki Susanna Rigaci i Dulce Pontes.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony