Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Kolonia” Tana French

„Kolonia” Tana French

(fot. materiały prasowe)100 km na północ od Dublina, na nowym osiedlu domków jednorodzinnych, dokonano napaści na rodzinę Spainów: z pierwszych danych wynika, że doszło do poczwórnego morderstwa.

Sceneria zbrodni jest upiorna: zbudowane tuż nad morzem, na kompletnym pustkowiu, osiedle zaczęło powstawać w czasie hossy 2006 roku, lecz wraz z nadejściem kryzysu w roku 2008 budowę przerwano, pozostawiając w większości niezamieszkałe i niedokończone osiedle.

Dochodzenie w sprawie zbrodni zostaje zlecone parze detektywów: jednemu z najlepszych ludzi Wydziału Zabójstw, Michaelowi „Rewelce” Kennedy’emu i przydzielonemu mu do przeszkolenia, nowicjuszowi w wydziale – Richiemu Curranowi. Wiadomo, że sprawa ma najwyższy priorytet, więc śledztwu przyglądać się będzie cała Irlandia.

Tana French – współczesna pisarka irlandzka. Urodziła się w USA, wychowywała w Irlandii, USA, we Włoszech oraz na Malawi. W Dublinie mieszka od 1990; tam też ukończyła teatrologię i kierunek aktorski na Trinity College. Od 1997 jest zawodową aktorką; należy do zespołu Purple Heart Theatre Company. Ma na swoim koncie prestiżowe nagrody literackie: Edgar Allan Poe Award (w kategorii „najlepsza powieść roku”), Anthony Award, Macavity Award, Barry Award i Irish Crime Fiction Award. Jest autorką czterech bestsellerowych thrillerów: „Zdążyć przed zmrokiem”, „Lustrzane odbicie”, „Bez śladu” i „Kolonia”.

Tytuł oryginału: „Broken Harbour”
Literatura anglojęzyczna
Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Liczba stron: 592
ISBN: 978-83-7885-550-7
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: ok. 39,00 zł
Data wydania: 25 lutego 2015

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony