Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Francuzki nie tyją. Książka kucharska” Mireille Guiliano

„Francuzki nie tyją. Książka kucharska” Mireille Guiliano

(fot. materiały prasowe)W książce „Francuzki nie tyją. Sekret jedzenia dla przyjemności” Mireille Guiliano przeplata rozsądne porady żywieniowe i cenne wskazówki na temat tego, jak czerpać radość z życia i utrzymać smukłą sylwetkę bez przestrzegania rygorystycznych planów dietetycznych.

Teraz autorka przygotowała dla czytelników książkę kucharską – zbiór receptur na proste i smaczne potrawy przygotowywane ze świeżych, sezonowych składników. Dla Mireille Guiliano zdrowe jedzenie jest tak samo ważne jak płynąca z niego przyjemność, dlatego oprócz przepisów na dania idealne na śniadanie, obiad i kolację, nie zapomina o przepisach na pyszne desery z czekoladą (wszak czekolada to niezbędny składnik diety każdej Francuzki) i radzi, jak dobrać do posiłku odpowiednie wino. Zdradza też mnóstwo rodzinnych sekretów m.in. przepis swojej ukochanej ciotki Berthe na przepyszne śniadanie, które bez wysiłku odejmie każdej kobiecie nadmiar kilogramów i sprawi, że jej talia będzie szczupła jak u osy.

Książka kucharska „Francuzki nie tyją” jest praktycznym przewodnikiem lifestylowym, radzącym jak wyglądać wspaniale, jeść smacznie i czerpać z życia garściami unikając codziennego stresu. Całość ubarwiają wspomnienia i anegdoty z czasów jej dzieciństwa we Francji, lat spędzonych w Paryżu, Prowansji i Nowym Jorku, jej częstych podróży i posiłków, które zjadła.

Tytuł oryginału: „French woman don’t get fat. The cookbook”
Literatura anglojęzyczna
Tłumaczenie: Teresa Tyszowiecka-Tarkowska
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-7885-541-5
Oprawa: zintegrowana
Cena: ok. 35,00 zł
Data wydania: 18 lutego 2015

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony