Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Skandal!” Annalena McAfee

„Skandal!” Annalena McAfee

(fot. materiały prasowe)Porywająca historia dwóch dziennikarek, które – poza łączącą je profesją – dzieli wszystko.

Tamara Sim, pisująca na zlecenie dla plotkarskiego dodatku z programem telewizyjnym, niespodziewanie otrzymuje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z Honor Tait – legendarną korespondentką wojenną, która z linii frontu komentowała przebieg najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Młoda dziennikarka nie ma jednak ani czasu, ani ochoty, by przeczytać wcześniejsze zbiory artykułów Honor Tait i ogranicza się do przejrzenia wycinków prasowych. Interesuje się wyłącznie pikantnymi szczegółami z życia osobistego pani Tait: jej przyjaciółmi, kochankami, historią trzech małżeństw i krążącymi plotkami. Osiągnięcia zawodowe słynnej reporterki, którymi zasłużyła na nagrodę Pulitzera, wydają się młodej adeptce dziennikarstwa po prostu nudne.

Zderzenie Tamary i Honor, reprezentujących całkiem inne postawy życiowe i przede wszystkim inne rodzaje dziennikarstwa, przeradza się w skomplikowaną zabawę w kotka i myszkę – grę pełną kłamstw i wzajemnego szukania haków. Tymczasem konkurencyjne gazety wykorzystują ich zdaniem sensacyjny temat w zażartej walce o czytelników i zwiększenie nakładów.

Ironiczny i karykaturalny obraz środowiska londyńskich dziennikarzy tuż przed nastaniem ery tabloidów.

Annalena McAfeebrytyjska dziennikarka i autorka książek dla dzieci. W 1997 roku poślubiła powieściopisarza Iana McEwana, którego poznała przeprowadzając z nim wywiad dla Financial Timesa.

Powieść „Skandal!” w znacznej mierze oparta jest na jej osobistych doświadczeniach w pracy dziennikarki.

Tytuł oryginału: „The Spoiler”
Literatura anglojęzyczna
Tłumaczenie: Anna Jęczmyk
Liczba stron: 464
ISBN: 978-83-7885-971-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: ok. 35,00 zł

Data wydania: 20 lutego 2015

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony