Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Lekcje francuskiego” Hilary Reyl

„Lekcje francuskiego” Hilary Reyl

(fot. materiały prasowe)Gdy Kate zaraz po ukończeniu Yale otrzymuje propozycję pracy w charakterze asystentki mieszkającej w Paryżu, znanej amerykańskiej fotograf Lydii Schell, nie waha się ani chwili.

Młoda dziewczyna poznaje na nowo znany jej z dzieciństwa Paryż, a spośród grona znajomych wybiera przyjaciół, którzy w trakcie jej paryskiej przygody stanowić będą dla niej oparcie i niejako „tymczasową rodzinę zastępczą”. Stopniowo odkrywa jednak, że pociągająca i fascynująca rodzina Schellów nie jest tak krystaliczna i emanująca dobrem, jak jej się zdawało. Zaczyna również kwestionować własne motywy, które pchnęły ją do podjęcia pracy u boku  Lydii Schell oraz powody, dla których pragnie być przez nich kochana i akceptowana.

„Lekcje francuskiego” to zarazem list miłosny do Paryża jak i opowieść o młodej kobiecie, która pragnie określić, kim jest i odnaleźć swój kompas moralny w cieniu silnej szefowej. Książka porównywana jest do najbardziej znanej powieści  Lauren Weisberger, „Diabeł ubiera się u Prady”, a postać Lydii Schell – do słynnej szefowej amerykańskiego Vogue’a, choć nie sposób nie widzieć w niej także najsłynniejszej fotografki świata, Annie Leibovitz.

– „Pierwsza powieść nauczycielki języka francuskiego Hilary Reyl jest głęboka i magnetyzująca, to wycinek z egzystencji wielkiego, zarazem starego i tętniącego życiem, miasta”. – Booklist

Tytuł oryginału: „Lesson in french”
Literatura anglojęzyczna
Tłumaczenie: Anna Jęczmyk
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-7885-973-4
Oprawa: zintegrowana
Cena: ok. 35,00 zł
Data wydania: 4 lutego 2015

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony