Jestes tutaj: Home » FILM » „Hiszpanka” – międzynarodowa produkcja w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie

„Hiszpanka” – międzynarodowa produkcja w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie

(fot. materiały prasowe)Są filmy, które wymykają się definicjom, a o których wiadomo, że na zawsze zapiszą się w historii kinematografii. Takim filmem jest „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka.

Tę megaprodukcję z międzynarodową obsadą, o jedynym zwycięskim powstaniu będzie można zobaczyć w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie już 2 lutego.

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.

W roli głównej zobaczymy Jana Frycza, jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków – Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko – dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino”, i Multikina.

Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia
o kinematografii.

Kocham Kino w Multikinie: Hiszpanka, reż. Łukasz Barczyk
2 lutego 2015 (poniedziałek) , godz. 19:00

Projekcja filmu w ramach Kocham Kino w Multikinie odbędzie się w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki,

Ceny biletów:
Normalny (Warszawa): 24 zł,
Normalny (poza Warszawą): 21 zł,
Ulgowy (Warszawa): 19 zł,
Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

Sponsorami cyklu Kocham Kino w Multikinie są:
Fiat Auto Poland, producent samochodu Fiat 500X
Citi Handlowy, oferujący Kartę Kredytową Citibank World MasterCard
Coca Cola

Patroni medialni:
„Polska The Times”
„naszemiasto.pl”
Styl.pl
„Aktivist”
„Kino”
dlaStudenta.pl
„Malemen”

Informacje o filmie:

Obsada:
Crispin Glover,
Bruce Glover,
Florence Thomassin,
Jan Frycz,
Patrycja Ziółkowska,
Jakub Gierszał,
Sandra Korzeniak,
Magdalena Popławska,
Jan Peszek,
Tomasz Kowalski,
Piotr Głowacki,
Karl Markovicks,
Thomas Schweiberer,
Jack Recknitz,
Fritz von Friedl i in.

Twórcy:
Reżyseria: Łukasz Barczyk
Scenariusz: Łukasz Barczyk
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Zdjęcia: Karina Kleszczewska

Data premiery w Polsce: 23.01.2015 r.
Dystrybucja w Polsce: Vue Movie Distribution

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony