Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Mark Ronson współpracuje ze Stevie Wonderem

Mark Ronson współpracuje ze Stevie Wonderem

(fot. materiały prasowe)Czy to już jedna z najważniejszych płyt tego roku? W styczniu zawsze trudno o takie oświadczenia, ale zdobyte właśnie jednocześnie dwa 1. miejsca na liście najlepiej sprzedających się albumów i singli w Wielkiej Brytanii z pewnością dają Markowi Ronsonowi pewność, że jego album „Uptown Special” z hitem „Uptown Funk” trafi do czołówki zestawień najlepszych płyt 2015.

Poza wspomnianym singlem z Bruno Marsem, na płycie usłyszymy też samego Stevie Wondera. Idola z dzieciństwa Mark do współpracy przekonał… listem. „Napisałem do jego managera. O tym, że mam w głowie super utwór, wiem jakich chciałbym brzmień i do szczęścia brakuje mi tylko, żeby Stevie zagrał w niej na harmonijce. Zapytałem czy to możliwe, czekałem kilka miesięcy, aż nagle przyszła odpowiedź ‘tak’! Jest to największy idol mojego dzieciństwa dlatego dalej nie mogę uwierzyć, że siedział obok mnie w studio w Chicago i nagrywał moją muzykę!” opowiada Ronson. Stevie Wonder pojawia się na płycie „Uptown Special” aż dwa razy – w utworach „Uptown’s First Finale” i „Crack in the Pearl, Pt. II”.

Album „Uptown Special” w Polsce jest już w sprzedaży cyfrowej, na półkach sklepowych w formie CD ukazuje się w tym tygodniu, a na płycie winylowej dostępny będzie od 17 lutego. W miniony weekend z albumu udostępniono drugi utwór „Daffodils”. Warto dodać, że jest to aktualna Płyta Tygodnia w radiowej Trójce.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony