Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Sklep rzeczy zapomnianych Vintage” – czarująca opowieść o szukaniu nowego życia

„Sklep rzeczy zapomnianych Vintage” – czarująca opowieść o szukaniu nowego życia

(fot. materiały prasowe)W czym tkwi istota kobiecej przyjaźni? Może w umiejętności słuchania i współodczuwania? Violet, właścicielka sklepu z używanymi rzeczami Vintage, potrafi słuchać. Historii o rzeczach. I historii o ludziach. Jej klientki często odkrywają przed nią swoje tajemnice, choć – na pozór – często mówią tylko o przedmiotach. Porządkując szafy – porządkują swoje życie. I wspomnienia.

Swoją historię ma wszak plamka na sari, w którym wychowana w tradycyjnej hinduskiej rodzinie Amithi ruszyła do Ameryki u boku poślubionego w Indiach męża. I jej rubinowe kolczyki, przechodzące od pokoleń z matki na córkę, w których Yajana, córka Amithi, nie chce wziąć tradycyjnego ślubu. I oddana do butiku sukienka, z którą wiąże się dramat zerwanych zaręczyn April. Kostiumy teatralne i historia wyboru między nowojorską sceną teatralną a dużą rodziną.

W sklepie rzeczy zapomnianych Vintage nie ma rzeczy bez historii, a losy wielu ich byłych i przyszłych właścicielek (i właścicieli!) – niekiedy zaskakująco się ze sobą splatają. Przyjaźń nie zna bowiem barier wieku, rasy, pochodzenia. Daje moc, pomaga wyjść bezpiecznie z najtrudniejszych życiowych zakrętów.

A miłość? Potrafi wybaczać. Ale też zmusza do trudnych wyborów.

Ale żeby naprawdę się zaprzyjaźnić, trzeba też umieć się otworzyć, a to najtrudniej przychodzi samej Violet. Czy jej sklep pełen niecodziennych rzeczy przetrwa?

„Sklep rzeczy zapomnianych Vintage” to czarująca opowieść o szukaniu nowego życia, o miłości i nadziei, które możemy znaleźć nawet wtedy, gdy się tego najmniej spodziewamy. O możliwościach, które w nas tkwią, a które pomagają nam w sobie odkryć oddane przyjaciółki.

– „Cudowna historia stanowiąca kwintesencję prawdziwej kobiecej przyjaźni” – Stephanie Evanovich, „New York Times”.

O Autorce
Susan Gloss jest absolwentką University of Notre Dame i Wydziału Prawa Uniwersytetu Wisconsin. Kiedy nie pisze powieści, pracuje jako adwokat, prowadzi blog GlossingOverIt.com albo poluje na wyjątkowe stare przedmioty – prawdziwe skarby do prowadzonego przez nią na Etsy internetowego sklepu „Cleverly Curated”. Mieszka wraz z rodziną w Madison w stanie Wisconsin.

Tytuł: Sklep rzeczy zapomnianych Vintage
Autor: Susan Gloss
Przekład: Bogumiła Nawrot
Premiera: 14 stycznia 2015
Cena: 37,90 zł
Książka dostępna także w wersji e-book

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony