Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » „Polityka” z Gwiazdami na 6 Piętrze

„Polityka” z Gwiazdami na 6 Piętrze

(fot. materiały prasowe)„Polityka” to tytuł najnowszego spektaklu, który na deskach Teatru 6.piętro można zobaczyć od połowy stycznia. Tym razem dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro, a zarazem reżyser spektaklu Eugeniusz Korin sięga po komedię Włodzimierza Perzyńskiego, która wyśmiewa odwieczne mechanizmy sprawowania władzy oraz walki politycznej. W spektaklu występują m.in. Małgorzata Socha, Hanna Śleszyńska, Joanna Żółkowska, Kazimierz Kaczor i Rafał Królikowski.

– „Polityka” to gorzko – ironiczna komedia, która w sposób  inteligentny  i z przymrużeniem oka szydzi z licznych przywar i ułomności klasy politycznej. Śmiech, który mamy nadzieję będzie towarzyszył temu spektaklowi, nie jest jednak celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski. Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco aktualny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza bowiem znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia – tłumaczy Eugeniusz Korin, dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro i reżyser przedstawienia.

Inscenizacyjnie przedstawienie utrzymane jest w klimacie lat 20-tych, z licznymi odwołaniami do tworzonego w tamtym okresie kina niemego, a o stronę muzyczną zadbali Janusz Tylman i Czeslaw Majewski.

Teatr 6.piętro to założona w 2010 r. przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina prywatna scena, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Twórcy Teatru przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony