Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Agent FBI wyjaśnia, jak rozpoznać psychopatę. Kurs samoobrony psychicznej

Agent FBI wyjaśnia, jak rozpoznać psychopatę. Kurs samoobrony psychicznej

(fot. materiały prasowe)„Niebezpieczne osobowości. Jak rozpoznać psychopatów w naszym otoczeniu” to poradnik, który nauczy czytelników, jak zidentyfikować niebezpiecznych ludzi w otoczeniu oraz w jaki sposób sobie z nimi radzić. Joe Navarro i Toni Sciarra Poynter udzielają cennych porad, które mogą uchronić przed problemami, a nawet uratować życie. Książka ukazała się 14 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Osoby o niebezpiecznych osobowościach są okrutne, bezwzględne i przebiegłe; potrafią mistrzowsko manipulować i wykorzystać każdą okazję. Przez to mnóstwo niewinnych i niczego nieświadomych ludzi pada ofiarą morderstw, napaści, gwałtów, kradzieży, oszustw.

Osoba o niebezpiecznej osobowości może pojawić się w życiu każdego. Może być to członek rodziny, narzeczony lub narzeczona, znajomy czy współpracownik. Dlatego należy zachować czujność, która w połączeniu z odpowiednią wiedzą, pozwoli zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim. Joe Navarro, były agent FBI i specjalista w dziedzinie komunikacji niewerbalnej, dzieli się z czytelnikami swoim bezcennym i wieloletnim doświadczeniem. W książce „Niebezpieczne osobowości” uczy, jak wykrywać złych ludzi – nawet tych niepozornych, kryjących się pod maską życzliwości i uśmiechu. Specjalistyczne rady przedstawione w prosty i praktyczny sposób nauczą każdego czuwać nad swoim życiem i bezpieczeństwem.

Czytelnicy dowiedzą się, w jaki sposób identyfikować cztery najbardziej rozpowszechnione niebezpieczne osobowości – narcyza, drapieżcę, paranoika oraz osobowość rozchwianą emocjonalnie. Poznają ich cechy szczególne, sposób działania i możliwe niebezpieczeństwa. Nauczą się, w jaki sposób przeciwstawiać się ich wpływowi i unikać zagrożenia. Jeżeli kontakt z daną osobą jest konieczny (ponieważ złośliwym albo nieobliczalnym osobnikiem jest szef albo kolega z pracy) – poznają techniki minimalizowania kosztów psychicznych z tym związanych oraz miejsca, gdzie można szukać wsparcia. Autorzy podpowiadają również, co zrobić, jeśli czytelnik podejrzewa, że to on sam jest niebezpieczną osobowością.

– „Lektura obowiązkowa. Czytelnicy mają okazję dowiedzieć cię, jak unikać pułapek zaufania, jak chronić się przed malwersantami i oszustami, a także przed emocjonalnym brzemieniem, które niebezpieczne osobowości nakładają na swoje ofiary.” – lek. med. Werner U. Spitz, patolog sądowy.

– „Istnieje wiele narzędzi i podręczników służących ocenianiu stopnia zagrożenia przemocą, ale tylko nieliczne książki są tak dostępne i przydatne w codziennym życiu.” – Michel St-Yves, psycholog sądowy.

O autorze:

Joe Navarro – wybitny ekspert w dziedzinie analizy zachowań ludzkich, autor światowych bestsellerów, m.in. „Mowy ciała” oraz „Mowy ciała w pracy”. Ponad 25 lat działał jako agent specjalny w służbach kontrwywiadowczych FBI i jako konsultant specjalizujący się w dziedzinie komunikacji niewerbalnej. Jako ekspert współpracuje z najważniejszymi firmami i organizacjami amerykańskimi. Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również książki „Mowa ciała” oraz „Mowa ciała w pracy”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony