Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Zagadka brutalnej zbrodni

Zagadka brutalnej zbrodni

(fot. materiały prasowe)„Ostre przedmioty” to błyskotliwy debiut bestsellerowej autorki Gillian Flynn. Historia brutalnej zbrodni z przeszłości staje się punktem wyjścia do przerażającego śledztwa, którego nieoczekiwany rozwój trzyma czytelników w napięciu do ostatniej strony. Nowe wydanie obsypanej nagrodami i docenionej przez czytelników na całym świecie powieści ukaże się 14 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Główna bohaterka powieści, Camille Preaker, po krótkim pobycie w klinice psychiatrycznej wróciła do pracy reporterki. Pierwsze zlecenie, jakie dostała, to artykuł o tajemniczych zabójstwach dwóch małych dziewczynek w jej rodzinnym miasteczku.

Przez ostatnie dwanaście lat, odkąd opuściła dom, Camille rzadko rozmawiała ze swoją neurotyczną matką i nieznaną bliżej przyrodnią siostrą – śliczną trzynastolatką trzymającą w garści całe miasteczko. Z niechęcią wraca do rodzinnej wiktoriańskiej rezydencji, gdzie zaczyna ją prześladować wspomnienie tragedii z dzieciństwa.

Błyskotliwa reporterka stara się odkryć prawdę o brutalnych zbrodniach i zaczyna mocno identyfikować się z małymi ofiarami. Wszystkie tropy prowadzą jednak w ślepą uliczkę i zmuszają Camille do rozwikłania zagadki własnej przeszłości, której musi stawić czoło.

– „Znakomity debiut to zbyt łagodnie powiedziane. Nie czytałem tak bezlitośnie przerażającej sagi rodzinnej od czasu „Wężoskóry” Johna Harrisa, po którą sięgnąłem trzydzieści lat temu. „Ostre przedmioty” to nie jakaś tam płytka powieść oparta na chwytliwych pomysłach; jej groza narasta. Ostatnie trzydzieści stron czytałem, czując strach, ale nie mogłem oderwać się od nich. Gdy już zgasiłem światło, cała historia wciąż tkwiła w mojej głowie, wijąc się i sycząc niczym wąż w jamie. Zachwycający kawał dobrej literatury, napisany świetnym językiem i z dużą wnikliwością” pisze o książce Stephen King, jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, uznany mistrz grozy.

O autorce:
Gillian Flynn pochodzi z Kansas City. Jest córką profesora akademii filmowej i nauczycielki czytania. W ślad za rodzinnymi wzorcami wybrała pracę krytyka telewizyjnego i recenzowała filmy dla magazynu „Entertainment Weekly”. Gillian jest absolwentką Uniwersytetu Stanu Kansas i posiada tytuł magistra dziennikarstwa zdobyty na Uniwersytecie Northwestern. Zadebiutowała powieścią „Ostre przedmioty”, którą obsypano najważniejszymi nagrodami literackimi na świecie i znakomitymi recenzjami. Kolejna książka „Mroczny Zakątek” była bestsellerem „New York Timesa”. Trafiła do finału Ian Fleming Steel Dagger Award oraz na listę najlepszych książek 2009 roku „Publishers Weekly”, „New Yorkera” i „Chicago Tribune”. Gillan Flynn uhonorowano prestiżową Quill Award za najlepszy thriller roku. Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się również powieść „Zaginiona dziewczyna” – wersja papierowa i audiobook. Ekranizacja w reżyserii Davida Finchera stała się kinowym hitem 2014 roku!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony