Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Nowy thriller mistrzowskiego duetu Preston i Child. Karaibska przygoda Gideona

Nowy thriller mistrzowskiego duetu Preston i Child. Karaibska przygoda Gideona

(fot. materiały prasowe)Niesamowita intryga, fantastyka połączona z historią, szczypta romansu i zaskakujące zwroty akcji – to tło najnowszego thrillera autorstwa Douglasa Prestona i Lincolna Childa. Kolejny tom przygód Gideona Crew zatytułowany „Zaginiona wyspa” ukaże się 14 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Gideon Crew, ulubiony przez czytelników protagonista powieści Prestona i Childa, to genialny uczony i mistrz złodziejskiego fachu, cierpiący na nieuleczalną chorobę. Od swojego niezwykłego pracodawcy dostaje kolejne z pozoru niewykonalne zadanie – kradzież stronicy z bezcennej Księgi z Kells, wystawionej w Muzeum Nowojorskim i chronionej przez niemożliwe do sforsowania systemy zabezpieczeń.

Gideon przyjmuje zlecenie, które okazuje się wstępem do największej w jego życiu przygody i wyprawy na niegościnne wody Morza Karaibskiego. W trakcie wędrówki poznaje nową partnerkę – Amy. Razem z nią podąża tropem zagadkowych wskazówek na nieznaną wyspę położoną w najdalszym zakątku świata. Dwoje poszukiwaczy uświadamia sobie, że odnajdując nadzwyczajny skarb, odkryli tajemnicę, której ujawnienie może okazać się wstrząsające dla ludzi… pod warunkiem, że wyjdą z tej przygody żywi.

Preston i Child wytyczają na nowo granice powieści sensacyjnej. Na karach „Zaginionej wyspy” po raz kolejny zabierają czytelników w szaloną podróż pełną przygód i zagadek.

– „Błyskotliwe… Gideon ani trochę nie przypomina książkowego superbohatera, a enigmatyczna Amy dorównuje mu zuchwałością i inteligencją” – pisze o książce „Publishers Weekly”, czołowy amerykański magazyn branżowy o rynku wydawniczym.

O autorach:
Douglas Preston i Lincoln Child są autorami wielu intrygujących, uznanych przez krytykę i czytelników, bestsellerowych thrillerów, m.in. dwóch serii z agentem Pendergastem i Gideonem („Miecz Gideona”, „Trup Gideona”).

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się następujące tytuły: „Zabójcza fala”, „Nadciągająca Burza”, „Konfrontacja”, „Relikwiarz”, „Gabinet osobliwości”, „Martwa natura z krukami”, „Miecz Gideona”, „Granice Szaleństwa”, „Bez litości”, „Trup Gideona”, „Dwa Groby”, „Biały ogień” i „Projekt Kraken”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony