Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Hity Muse, AC/DC, Jacksona i Avicii na wiolonczelach zaskoczą Was bardziej niż się spodziewacie

Hity Muse, AC/DC, Jacksona i Avicii na wiolonczelach zaskoczą Was bardziej niż się spodziewacie

(fot. materiały prasowe)O ile aranżowanie rockowych, popowych czy tanecznych przebojów na instrumenty klasyczne nie jest nowością, o tyle wybór utworów branych „na warsztat” może nieraz zadziwić największych wyjadaczy. Formacja 2Cellos, która od kilku lat na wiolonczelach wykonuje hity takich zespołów jak AC/DC, U2, Nirvana czy Michael Jackson wydaje pod koniec stycznia nowy album, na którym autentycznie przyprawia o zawrót głowy.

Na krążku „Celloverse” nic nie jest takie jak się wydaje – wirtuozerskie popisy w opracowaniach przebojów takich zespołów jak Muse (dramatyczna „Hysteria”) czy nietypowej wersji „They Don’t Care About Us” Michaela Jacksona intrygują, ale muzyczna wyobraźnia Luki Sulica i Stjepana Hausera daje o sobie znać w innych momentach na płycie. I nie chodzi tu nawet o brawurowe wykonania tematu głównego z filmu Incepcja, ani cover dziejowego „Live And Let Die” Paula McCartneya. No bo czy da się połączyć uwerturę z opery Rossiniego z klasyka Iron Maiden? Albo sonatę Vivaldiego z numerem AC/DC? Dla 2Cellos to pytania retoryczne – a jak poradzili sobie z tematem dowiemy się już 27 stycznia. Album „Celloverse” ukazuje się w formie cyfrowej (zamów na iTunes już teraz!) oraz na CD i w wersji deluxe z płytą DVD obejmującą 7 wykonań na żywo wcześniejszych hitów – coverów 2Cellos (m.in. AC/DC, Jackson, Guns’n’Roses).

Płytę promuje wiolonczelowa wersja ostatniego wielkiego hitu mistrza tanecznej pop-elektroniki – Avicii „Wake Me Up”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony