Jestes tutaj: Home » FILM » The Crash Reel – jazda życia 13 stycznia tylko w kinach sieci Multikino

The Crash Reel – jazda życia 13 stycznia tylko w kinach sieci Multikino

(fot. materiały prasowe)The Crash Reel. 13 stycznia w 18 kinach sieci Multikino zobaczymy jeden z najlepszych na świecie dokumentów w historii zawodowego snowboardu. Film znalazł się już na short-liście do tegorocznych Oscarów w kategorii dokument.

Za reżyserię odpowiada ponad pięćdziesięciokrotnie nagradzana Lucy Walker (m.in.: „Waste Land” oraz „The Tsunami And The Cherry Blossom”). Wstrząsający i przekonywujący dokument o rywalizacji amerykańskich gwiazd snowboardu Kevina Pearce’a i Shauna White’a na wielkim ekranie tylko w kinach sieci Multikino.

Tam, gdzie Lucy Walker, reżyser dokumentu o rywalizacji amerykańskich gwiazd snowboardu Kevina Pearce’a i Sauna White’a powinna wyłączyć kamerę, nie zatrzymuje jej. Spogląda na sport ekstremalny nie z perspektywy trików, medali i olimpijskiego złota, ale przez soczewkę urazów kręgosłupa, śpiączki i wielokrotnych, otwartych złamań. Przysłuchuje się rodzinnym debatom na temat powrotu do sportu tych, którzy balansują na krawędzi życia i śmierci, widzi jak niewiele potrzeba, by z treningu przed kolejnymi zawodami wrócić na pokładzie helikoptera. Snowboard w wydaniu hardcore’owego half pipe’u jest – co pokazuje Walker – narkotykiem, z biegiem lat oferującym coraz silniejsze doznania zarówno przed i za kulisami.

Shaun White
Shaun White urodził się 3 września 1986 roku w San Diego w Kaliforni. Zaczął jeździć na desce kiedy miał sześć lat od momentu kiedy zobaczył jak jego brat Jesse próbował. W 1993 roku rozpoczął starty w amatorskich konkursach snowboardowych. Po wygraniu wszystkich konkursów amatorskich, zaczął startować w profesjonalnych konkursach. Shaun został nazwany Future Boy ze względu na swoje niecodzienne zdolności snowboardowe. White zwyciężył już niejednokrotnie X Games i bierze udział w największych komercyjnych imprezach snowboardowych. Latem uprawia skateboarding, dzięki czemu uzupełnia swoje pokazy snowboardowe; dołączył do drużyny Tony’ego Howka i jest jednym z najpopularniejszych snowboardzistów i skatebordzistów świata.

Kevin Pearce
Amerykański snowboardzista, urodzony w 1987 roku. Pasmo zawodowych sukcesów rozpoczął w 2007 roku, wygrywając The Arctic Challange. Jako pierwszy sportowiec w ciągu jednego dnia zdobył trzy medale w zawodach Winter X Games. Jego błyskotliwą karierę przerwał nagle tragiczny wypadek. „The Crash Reel” zaczyna się tam, gdzie kończą się transmisje z zawodów. Lucy Walker z wyczuciem przedstawia Kevina z perspektywy codzienności, walki o powrót do zdrowia i do snowboardu. Historia Kevina nie byłaby opowiedziana w sposób kompletny, gdyby Walker nie uwzględniła w niej tego, co zdaje się być najważniejsze – zaangażowania przyjaciół, bezwarunkowej miłości i wsparcia rodziny, dzięki którym Kevin wraca do zdrowia.

Lucy Walker
Filmy Lucy Walker zdobyły przeszło pięćdziesiąt nagród filmowych, reżyserka była także dwukrotnie nominowana do Oscara. W 2010 roku za „Waste Land” oraz rok później za „The Tsunami And The Cherry Blossom”. W 2013 roku jej kolejny film, „The Crash Reel” znalazł się na Oscarowej short-liście w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego.

Prasa o filmie
Jeśli myślicie, że najlepsze filmy o snowboardzie robi Jeremy Jones, to znaczy, że nie widzieliście jeszcze co potrafi dwukrotnie nominowana do Oscara Lucy Walker, reżyser „The Crash reel”. – ESPN X-GAMES
Na przemian przyśpiesza tętno i zmusza do kontemplacji. Lucy Walker dokonała spektakularnego wyczynu. – VARIETY
Wstrząsający i przekonujący. Zobaczcie koniecznie. – THE HOLLYWOOD REPORTER
Dokument Lucy Walker złamie wam serca. Ale jest także budujący, celebrujący życie i inspirujący… – FILM THREAT

Pokaz filmu „The Crash Reel” odbędzie się 13 stycznia o 19:00 w 18 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań 51, Radom, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Reżyseria: Lucy Walker
Czas trwania: 108 min.
Scenariusz: Pedro Kos & Lucy Walker
Produkcja: 2013, USA
Producenci: Julian Cautherley & Lucy Walker
Montaż: Pedro Kos
Muzyka: m.in.: Grizzly Bear, Sigur Rós, M83, Bon Iver, José González, Chemical Brothers, Lykke Li

Występują:
Kevin Pearce
Shaun White
oraz: Mason Aguirre, Dr. Daniel Amen, Sarah Burke, Rory Bushfield, Danny Davis, Kyla Donnelly, Ellery Hollingsworth, CR Johnson, Scotty Lago, Jack Mitrani, Luke Mitrani, Stephen Murray, Adam Pearce, Andrew Pearce, Christy Pearce, David Pearce, Pia Pearce, Simon Pearce, Dr. Stacy Pineles, Trevor Rhoda, Grant Russum, Adam Taylor, Mark von Bucher, Tammie Walker, Alan Weintraub M.D.

Data i start wydarzenia: 13 stycznia, 19:00

Bilety:
Normalny – 19 zł
Ulgowy, z legitymacją studencką lub z kodem z Facebooka – 17 zł

Pobierz vouchery zniżkowe na Facebooku Multikino Polska: https://www.facebook.com/MultikinoPolska/app_609431202462179

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na: www.multikino.pl                                                                                                                  

Organizatorzy: Multikino S.A. i MayFly Sp z o.o.
Patroni: Hiro, TVP Kultura, Planete+, StreetMag, 4board, Snowboard MDS, Exclusive info, Freestyle.pl, Narty.pl, 4risk, Ronin Snowboards oraz Zooteka

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony