Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Mistrz obyczajowej, pachnącej bazylią i pomidorami opowieści powraca w wielkim stylu

Mistrz obyczajowej, pachnącej bazylią i pomidorami opowieści powraca w wielkim stylu

(fot. materiały prasowe)Poznajcie amerykańską Mała Italię widzianą oczyma Petera Pezzellego. Peter Pezzelli po raz kolejny zabiera nas w podróż do amerykańskiej Małej Italii. Bohaterem jego najnowszej powieści „Pierwsza lekcja tańca” jest Fabio Terranova, mieszkający we Włoszech, młody, dobrze zapowiadający się tancerz, który marzy o karierze na Broadwayu. 

Nie jest mu jednak dane podbić serca amerykańskiej publiczności. W wypadku samochodowym giną jego przyjaciel Enzo oraz partnerka taneczna, Caterina. Pokiereszowany fizycznie i psychicznie Fabio wciąż na nowo przeżywa tragedię. Z demonami przeszłości rozprawi się dopiero na obcej ziemi, w Ameryce, ucząc się, pod czujnym okiem wuja trudnej sztuki artystycznego dmuchania szkła. Czy stanie się ona jego nowym fachem? A może Fabio powróci jednak do ukochanego tańca?

Peter Pezzelli urodził się i dorastał na Rhode Island, w Stanach Zjednoczonych, w rodzinie o włoskich korzeniach. Jest autorem bestsellerów: „Dom w Italii”, „Kuchnia Franceski”, „Każdej niedzieli”, „Lekcje włoskiego”, „Villa Mirabella”.

Peter Pezzelli
„Pierwsza lekcja tańca”
Premiera: 5 lutego 2015

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony