Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Ukryty” historia chłopca, który pokonał przeciwności losu

„Ukryty” historia chłopca, który pokonał przeciwności losu

(fot. materiały prasowe)Cathy Glass, pisząca pod pseudonimem niezwykle poczytna, brytyjska autorka, od dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą, a swoją pracę opiekuna łączy z pisarstwem. Jej książki inspirowane wzruszającymi historiami dzieci poruszają serca milionów czytelników na całym świecie. Najnowsza książka Cathy Glass „Ukryty” ukazała się w księgarniach nakładem wydawnictwa Muza.

Dziesięcioletni Tayo przybywa do Cathy, doświadczonej opiekunki zastępczej, jedynie z ubraniem, które ma na sobie. Wkrótce staje się jasne, że za początkowym dobrym zachowaniem Taya kryje się wiele tajemnic.

Dopiero kiedy Cathy spostrzega bliznę na przedramieniu chłopca, wstrząsająca historia Taya stopniowo wychodzi na jaw. Został uprowadzony przez matkę alkoholiczkę i odtąd oboje wymykali się władzom, żyjąc „w podziemiu”. Taka rozpaczliwa egzystencja przypada niestety w udziale tysiącom ukrytych, „niewidzialnych” dzieci, którym udaje się przetrwać dzięki nielegalnym zarobkom w mrocznym świecie, niezauważenie dla reszty społeczeństwa.

Cathy wie, że Tayo zasługuje na lepsze życie – i zrobi wszystko, co w jej mocy, by mu je zapewnić – ale najpierw musi zdobyć jego zaufanie, by zrozumiał, że nie musi już dłużej kłamać ani się wstydzić.

Cathy Glass to brytyjska pisarka, autorka książek „Mamusiu wróć”, „Czekając na anioły”, „Zapomniane dziecko”. Pracuje w opiece społecznej, tworząc rodzinę zastępczą dla dzieci pokrzywdzonych i potrzebujących. W swoich książkach opowiada o historiach dzieci, którymi kiedyś się opiekowała.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony