Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Przebudzenie” – nowa powieść Stephena Kinga

„Przebudzenie” – nowa powieść Stephena Kinga

(fot. materiały prasowe)Stephen King, mistrz literatury grozy, jest kochany przez swoich fanów także za to, że nie każe im zbyt długo czekać na swe nowe książki. Jego najnowsza powieść  – „Przebudzenie” – ukazała się w Polsce 13 listopada. 

To mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia. Bohaterem jest Jamie Morton, którego poznajemy w przełomowym dla niego momencie. Ścigany przez demony z przeszłości, od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, którego przed laty był pastorem w jego rodzinnym miasteczku. Spotkanie po latach będzie miało głębokie konsekwencje dla obu mężczyzn, a ich więź przerodzi się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło. Jamie odkryje, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń…

Ta bogata, niepokojąca opowieść poprowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga! Wprawny czytelnik znajdzie w niej nawiązania do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.

Wydawcą powieści „Przebudzenie” jest Prószyński i S-ka, autorem projektu okładki  – Vincent Chong. Powieść przetłumaczył Tomasz Wilusz.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony