Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Autor „Rzeki tajemnic” i „Wyspy tajemnic” powrócił z nową książką

Autor „Rzeki tajemnic” i „Wyspy tajemnic” powrócił z nową książką

(fot. materiały prasowe)„Brudny szmal”, nowa powieść Dennisa Lehane’a  to świetny kryminał, historia miłości i opowieść o wierności samemu sobie.

Dennis Lehane jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i psychologicznych. Wiele z nich doczekało się ekranizacji, m.in. „Rzeka tajemnic”, „Wyspa tajemnic”, „Gdzie jesteś, Amando?”. Nie inaczej stało się z najnowszą powieścią Lehane’a, „Brudnym szmalem” – na podstawie scenariusza samego autora powstała filmowa adaptacja w reżyserii Michaëla R. Roskama, z Tomem Hardym, Noomi Rapace i Jamesem Gandolfinim w rolach głównych.

„Brudny szmal” opowiada historię samotnego barmana Boba Saginowskiego, uwikłanego w proceder przekazywania pieniędzy lokalnym gangsterom w „dziuplach” – bostońskich knajpkach przestępczego półświatka. Bob trafia nagle w sam środek nieudanego napadu rabunkowego i dochodzenia, obnażającego przeszłość dzielnicy, w której przyjaciele, krewni i wrogowie łączą siły, żeby zarobić na życie – bez względu na koszta…

Jak napisał Piotr Bratkowski z „Newsweeka”, „Brudny szmal” to opowieść o ludzkiej naturze, przewrotna jak słynna „Historia przemocy” Davida Cronenberga i melancholijna jak wszystkie książki Lehane’a.

Wydawcą książki „Brudny szmal jest Prószyński i S-ka.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony