Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Kocham cię na zawsze”. Szalona i emocjonalna powieść kobieca

„Kocham cię na zawsze”. Szalona i emocjonalna powieść kobieca

(fot. materiały prasowe)W nowej książce Ewy Trojanowskiej nie brakuje napięcia – już na pierwszych stronach padają dwa trupy. Jednak ani zbrodnia nie jest tu najważniejsza, ani skomplikowane relacje damsko-męskie, kłamstwa czy seks.

Najważniejsze są tu kobiety, przede wszystkim główna bohaterka, próbująca zostawić za sobą bolesną przeszłość. Powieść „Kocham cię na zawsze” ukazała się 19 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Tajemnicze morderstwo, niejednoznaczni i przewrotni bohaterzy, bogactwo emocji, odważne opisy seksu… Powieść „Kocham cię na zawsze” wciąga czytelnika od samego początku. Jednak główną rolę odgrywa tu Julia, która nie jest zwyczajną kobietą po przejściach. Nie traci nadziei na lepszą przyszłość, ale wciąż pragnie zmian i skutecznie wprowadza je w życie. Jej niezwykła droga prowadzi przez Indie i Kalifornię, przelotne i przypadkowe znajomości, poszukiwanie przygód i pakowanie się w kłopoty. Bohaterka nierzadko przywołuje bolesne wspomnienia z dawnych lat. Jednak krok po kroku zostawia za sobą Julkę z przeszłości – chaotyczną, pełną słabości i desperacji, znaną z poprzedniej powieści Ewy Trojanowskiej, „Sekrety Adama”. Nowa Julia, wyposażona w znajomość ludzkiej natury i niezwykły zmysł obserwacji, demaskuje świat pozorów i blichtru. W końcu odnajduje to, co w ludzkich relacjach fundamentalne – prostotę, przyjaźń i miłość.

– „Był czas, że chciałam umrzeć (parę razy), ale nie umiałam. Nic oryginalnego. Wywalałam siebie oraz swoje myśli: do kosza, do śmieci, za okno.(…) Chciałam uciec sama przed sobą. Od destrukcji, w którą ciągle się pakowałam, wpadałam, chlup! I koniec. Jak oszalała randkowałam, imprezowałam, uprawiałam seks. Pocieszałam się, brakowało mi miłości. Zabijałam ją. Przeważnie zabijamy to, co kochamy.” – fragment książki

O autorce:
Ewa Trojanowskastudiowała literaturę, zawodowo zajmowała się projektowaniem i wystrojem wnętrz. Pasjonuje się sztuką, podróżami oraz dobrą kuchnią. Jej debiutancka powieść „Sekrety Adama” ukazała się w listopadzie 2012 r. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony