Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Dwudziestolecie albumu Mariah Carey i globalna akcja fanów

Dwudziestolecie albumu Mariah Carey i globalna akcja fanów

(fot. materiały prasowe)„Merry Christmas” to piąty album Mariah Carey, który ukazał się na całym świecie przed Świętami Bożego Narodzenia 1994 roku. Na płycie tej znalazły się tradycyjne kolędy w nowych aranżacjach  oraz autorskie piosenki Mariah utrzymane w świątecznym klimacie.

Album ten zadebiutował na 30. miejscu zestawienia Billboard 200, a po sześciu tygodniach uplasował się na miejscu trzecim ze sprzedażą pół miliona egzemplarzy. Ta niesamowita popularność sprawiła, że płyta ta okrzyknięta została „najlepiej sprzedającym się albumem świątecznym.”

Od dwudziestu lat w okresie świątecznym krążek ten powraca na listy całego świata, a jego sprzedaż w tym czasie wyniosła ponad 16 milionów egzemplarzy!

Pierwszym singlem pochodzącym z tego albumu jest piosenka „All I Want For Christmas Is You”, która na przestrzeni  dwudziestu lat wpisała się na trwałe w zestawienia utworów granych, co roku podczas Bożego Narodzenia. Jej popularność porównać można do świątecznych utworów „Last Christmas” grupy Wham! oraz „Merry Christmas Everyone,”  którą wykonuje Shakin’ Stevens.

Na tym niezwykłym krążku znalazły się również inne piosenki, które stały się świątecznymi standardami: „Miss You Most (At Christmas Time)”, „Joy To The World,” Jesus Born on This Day” czy „O Holy Night”.

Na dzień 1 grudnia 2014 roku fani artystki zaplanowali globalną akcję „GLOBAL FAN DOWNLOAD DAY,” która ma polegać na uczczeniu 20. rocznicy tego albumu poprzez ściągnięcie go z iTunes: http://smarturl.it/MC_christmas .

Wszystkich chcących włączyć się do tej akcji zachęcamy do zmiany  w tym dniu swoich profili na Twitterze i Facebooku na obrazek z załącznika oraz używania w mediach społecznościowych hashtaga #MC20.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony