Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „W związku z tym” szczera refleksja o związkach – drugi singiel z albumu REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie

„W związku z tym” szczera refleksja o związkach – drugi singiel z albumu REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie

(fot. materiały prasowe)„W związku z tym” to drugi singiel promujący nową płytę L.U.Ca „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie”. W utworze, o związkach i miłości rozprawiają dwa pokolenia. Oprócz wrocławskiego rapera pojawia się Krystyna Prońko oraz raper K2 oraz wokalista reggae – Mesajah. Do piosenki powstał także teledysk. 

– „Klip to filmowa dość surrealna i symboliczna przypowieść o parze ludzi, którzy będąc ze sobą budują skomplikowaną maszynę.” – mówi L.U.C.

Piosenkę wyróżnia od pozostałych utworów to, że nie słychać w niej samplowanych refrenów. Łączy pokolenia poprzez spotkanie artystyczne oparte na współczesnych tekstach. L.U.C, Krystyna Prońko, raper K2 i polski wokalista reggae – Mesajah spotykają się by rozprawiać o związkach.

Album „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie” zawiera refleksje na temat bliskich relacji jakie tworzymy w coraz bardziej infantylnym i narcystycznym XXI wieku. L.U.C próbuje przyjrzeć się im z szerszej perspektywy kreując dyskusję o emocjach, pokorze i trwałości. Pomostem między współczesnym i starszym pokoleniem są fragmenty piosenek z ubiegłych dekad, które można usłyszeć w nowej odsłonie. Dzięki pracochłonnym kompilacjom udało się uzyskać wyjątkowy efekt.  Płyta ukazała się dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Natomiast Akademia Ireny Jarockiej i Polskie Radio objęły wydawnictwo patronatem.

***L.U.C. właściwie Łukasz Rostkowski to polski raper, beatbokser, producent muzyczny, kompozytor, a także reżyser teledysków, związany z Wrocławiem. Autor wielu konceptualnych albumów i projektów, również społecznych. Laureat m.in. Paszportu Polityki, Yacha i Mateuszy Trójki. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony