Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Podróżnicze przygody Neli. Mała Reporterka na 3 kontynentach

Podróżnicze przygody Neli. Mała Reporterka na 3 kontynentach

(fot. materiały prasowe)Nela zwiedza świat od piątego roku życia. Dziś jest najmłodszą reporterką świata, prowadzi autorski program w TVP i właśnie wydała drugą książkę. „Nela na 3 kontynentach” to bogato ilustrowany zbiór przygód małej podróżniczki, który ukazał się 19 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Nela Mała Reporterka podróżuje po całym globie, nagrywa reportaże ze swoich wypraw, odkrywa egzotyczne kultury i zapierającą dech w piersiach przyrodę. Z czytelnikami i telewidzami dzieli się pięknymi zdjęciami i inspirującymi opowieściami. Udowadnia, że magii wcale nie trzeba szukać w bajkach – wystarczająco wiele kryje się jej w otaczającym nas cudownym świecie!

W swojej drugiej książce Nela zabiera najmłodszych w kolorową podróż przez trzy kontynenty: Ameryką Południową, Azję i Afrykę. Odwiedza wodospad na Nilu Błękitnym, Góry Siemen, Wyspę Gili i Tajlandię, chodzi do afrykańskiej szkoły, poznaje zwyczaje żółwi morskich, futrzastych szynszyli i różowych flamingów. Spędza dzień na Zanzibarze, bawi się z Masajami, spotyka smoka z Komodo i doradza, jak przygotować się do safari. Każda z dziesięciu prawdziwych historii okraszona jest kolorowymi fotografiami, zabawnymi rysunkami i ciekawostkami. Opowieści Neli nie tylko poszerzają wiedzę czytelników, ale także uczą wrażliwości i tolerancji.

– „Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!” pisze Nela w swojej książce.

O autorce:
Nela Mała Reporterka podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, gdy miała 5 lat. W ciągu 3 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. Pomysł nagrywania reportaży powstał w trakcie podróży, w ten sposób stała się najmłodszą reporterką na świecie. Zadebiutowała na antenie TVP 1 w 2014 roku serią reportaży dla dzieci pt. „Nela Mała Reporterka”. Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada o nich w szkole i przedstawia prezentację, opisując dalekie zwyczaje, przyrodę i zwierzęta.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się książka „10 niesamowitych przygód Neli”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony