Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Historia wybitnego piłkarza. Autobiografia Davida Beckhama

Historia wybitnego piłkarza. Autobiografia Davida Beckhama

(fot. materiały prasowe)

David Beckham to jedna z największych ikon futbolu. Jego spektakularne sukcesy przyniosły mu ogromną popularność zarówno w sporcie, jak i show-biznesie. „David Beckham” to niezwykle osobista i pięknie ilustrowana opowieść wybitnego piłkarza, który własnymi słowami podsumowuje dwadzieścia lat swojej kariery. Autobiografia ukazała się 19 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

– „Kiedy po raz pierwszy kopnąłem piłkę w dzieciństwie, wiedziałem, że nie chcę w życiu robić już nic innego. Dziś, gdy myślę o wszystkich niezwykłych doświadczeniach i wydarzeniach ostatnich lat, wciąż trudno mi uwierzyć, że przeżyłem je naprawdę. Zdaję sobie sprawę, że miałem wielkie szczęście, wykonując pracę, którą kocham.” – pisze David Beckham w swojej autobiografii.

David Beckham w maju 2013 roku zakończył trwającą dwie dekady karierę, podczas której miał okazję grać w barwach najlepszych klubów, m.in. Manchesteru United, Realu Madrid czy AC Milan. Zagrał w stu piętnastu meczach reprezentacji Anglii i w pięćdziesięciu ośmiu z nich nosił opaskę kapitana, co stanowi absolutny rekord wśród angielskich piłkarzy. Jego sportowe losy pełne były pięknych i ważnych bramek, a okazjonalne spadki formy i rozczarowania nie przeszkodziły mu w zdobyciu ogromnej sławy na całym świecie.

W książce „David Beckham” piłkarz przedstawia sto pięćdziesiąt ulubionych zdjęć, które uwieczniły najważniejsze momenty jego kariery. Rozgrywki w dziecięcych drużynach, pierwszy gol dla Anglii strzelony w urodziny ukochanej matki, czerwona kartka w meczu z Argentyną, po której rozpętała się nagonka na Beckhama, finał Ligi Mistrzów na Nou Camp, wymiana koszulek z Zinedine Zidanem, odwiedziny w Pałacu Buckingham, wzruszające fotografie z synami, kibicująca na trybunach żona Victoria z córką, spotkanie z prezydentem Obamą, łzy wzruszenia po ostatnim meczu w karierze… Te wszystkie poruszające chwile z życia piłkarza-legendy można zobaczyć w jego niezwykłej autobiografii.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące tytuły: „Piłka nożna zmienia świat” Pelégo i Briana Wintera, „Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia” Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Zawioły, „Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?” Dariusza Rekosza, „Piekło Dakaru” Krzysztofa Hołowczyca oraz „Życie na lodzie” Mariusza Czerkawskiego i Wojciecha Zawioły.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony