Jestes tutaj: Home » slider » Awans Lecha Poznań do ćwierćfinału Pucharu Polski

Awans Lecha Poznań do ćwierćfinału Pucharu Polski

(fot. materiały prasowe)Lech Poznań w 1/8 rozgrywek o Puchar Polski, po emocjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniu pokonał po dogrywce Jagiellonię Białystok 4-2.

Stawka meczu nie przytłoczyła piłkarzy, którzy uraczyli ponad dziesięciotysięczną widownie na Inea Stadionie, doskonałym widowiskiem. Kolejorz rozpoczął w imponującym stylu, strzelając pierwszego gola już w 8 sekundzie ( Zaur Sadajew). Była to najszybciej strzelona bramka w 92 letniej historii klubu! Gdy w 8 minucie tablicę wyników rozświetlały cyfry 2-0 wydawało się, iż poznańska lokomotywa mknie po pewne i efektowne zwycięstwo. Jednakże dwa indywidualne błędy poznańskich defensorów sprawiły, że po niecałych dwóch kwadransach mecz zaczął się niejako na nowo. Co warte podkreślenia do końca pierwszej połowy kibice zgromadzeni na trybunach, oglądali żywy i szybki mecz w którym obie drużyny walczyły o zwycięstwo. Drugie 45 minut to kilka doskonałych sytuacji Kolejorza, choć gwoli prawdy należy też podkreślić dwie doskonałe interwencje bramkarza Lecha, Macieja Gostomskiego. W regulaminowym czasie gry więcej bramek nie padło, więc pierwszy raz od 2009 roku poznańscy fani byli świadkami dogrywki. W niej przełomowa okazała się 109 minuta gdy po szybkiej kontrze, na 17 metrze sfaulowany został Szymon Pawłowski, a doskonałym strzałem z rzutu wolnego popisał się Barry Douglas. Piłkarze z Białegostoku nie mając już nic do stracenia, rzucili się do odrabiania strat, narażając się na kolejne kontry Lecha. I właśnie po szybkim rozprowadzeniu piłki w 120 minucie, Karol Linetty zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Kolejorz zasłużenie awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski gdzie 4 i 11 marca zmierzy się z drugoligowym Zniczem Pruszków.