Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Wskazówki, które mogą uratować życie. Kompleksowy podręcznik pierwszej pomocy

Wskazówki, które mogą uratować życie. Kompleksowy podręcznik pierwszej pomocy

(fot. materiały prasowe)Udzielanie pierwszej pomocy powinno być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka. Dzięki prostym instrukcjom, aktualnym zasadom i przejrzystym ilustracjom „Podręcznik pierwszej pomocy” wyjaśnia krok po kroku, jak postąpić w każdej sytuacji. Książka ukazała się 22 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

„Podręcznik pierwszej pomocy” to autoryzowane kompendium wiedzy, zatwierdzone przez czołowe brytyjskie stowarzyszenia pierwszej pomocy – m.in. Brytyjski Czerwony Krzyż. Książka zawiera wszelkie potrzebne informacje na temat wstępnej opieki i podstawowych zabiegów. Dzięki temu czytelnik zrozumie swoją rolę przy udzielaniu pierwszej pomocy, będzie umiał odpowiednio się zachowywać w sytuacji awaryjnej i oceniać stan osób chorych lub rannych. Nie zabrakło również konkretnych wskazówek dotyczących pomocy przy urazach lub schorzeniach, które podzielono w zależności od układu (np. trudności oddechowe) lub rodzajów urazów (np. rany i krwawienia). Osobny rozdział poświęcono ratowaniu życia nieprzytomnych ofiar wypadków.

Autorzy zawarli w książce proste opisy anatomiczne, które wyjaśniają prawdopodobne przyczyny urazów i związane z nimi ryzyko oraz tłumaczą, dlaczego pierwsza pomoc może okazać się niezbędna. Główna część książki obejmuje siedem oznaczonych kolorystycznie rozdziałów, przedstawiających zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku ponad 110 schorzeń i urazów. Na końcu podręcznika znajduje się sekcja awaryjna, przeznaczona do szybkich konsultacji. Zawarto w niej dodatkowe, jasne plany działań w wypadku sytuacji potencjalnie zagrażających życiu – od utraty przytomności i krwotoku, po astmę i atak serca.

„Podręcznik pierwszej pomocy” to wiele praktycznych porad i wskazówek:
– jak dokładnie myć ręce, stosować rękawiczki i uniknąć zakażenia,
– w jaki sposób postępować z poszkodowanym i zdobyć jego zaufanie,
– co należy zrobić, by zabezpieczyć miejsce wypadku,
– jak ustalić priorytety w ratowaniu życia.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony