Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Podwodny świat okiem fotografa. Fascynująca podróż po Arktyce i Antarktyce

Podwodny świat okiem fotografa. Fascynująca podróż po Arktyce i Antarktyce

(fot. materiały prasowe)Bartosz Stróżyński, podwodny fotograf i nurek, przedstawia zachwycający album pełen zdjęć i opowieści z najzimniejszych i jednocześnie najpiękniejszych rejonów świata. Książka „AntArktyka. Podwodne zauroczenie” ukazała się 22 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

5 lat pracy, 150 000 przebytych kilometrów, dziesiątki godzin i 35 000 zdjęć wykonanych w bliskim kontakcie z najbardziej fascynującymi i rzadkimi gatunkami zwierząt – to liczbowe podsumowanie wyjątkowej pasji Bartosza Stróżyńskiego.

„AntArktyka. Podwodne zauroczenie” jest nie tylko albumem pełnym zachwycających obrazów, ale również osobistą opowieścią o fascynacji nurkowaniem, przygodzie, poszukiwaniu nowej drogi życia i miłości do fotografowania w miejscach odległych, niedostępnych, w skrajnie surowych warunkach. W książce nie zabrakło praktycznych porad dla śmiałków, którzy chcieliby podążyć śladem autora – dowiedzą się, jak przygotować wyprawę, co zabrać i jak wykonywać dobre zdjęcia w trudnych warunkach.

– „Dalej i zimniej już się nie da. Jestem przekonany, że kiedy coś widzimy, to lepiej to rozumiemy i bardziej doceniamy. Arktyka i Antarktyka mają wielu zagorzałych ambasadorów, których stosunek do tych unikalnych terenów często jest rezultatem odbytych podróży. Mówi się, że jeśli ktoś choć raz w zobaczy to piękno, pozostanie z nim na zawsze. Z tym przeświadczeniem zapraszam Państwa na wyjątkową subiektywną podróż fotograficzną w najdalsze i najzimniejsze wody naszego globu” – pisze Bartosz Stróżyński.

– „Bartosz wchodzi w osobistą relację z fotografowanym światem, co umożliwia mu uchwycenie wyjątkowo rzadkich momentów (…). Trzymacie Państwo w swoich rękach prawdziwy skarb, efekt miłości do natury i wodnych stworzeń, fotografie oddające duszę i rytm tych tak wrażliwych obszarów naszej planety Arktyki i Antarktyki” – pisze o książce Ernie Brooks, światowej sławy nurek i fotograf.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony