Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Kim naprawdę jest Fedor? Wywiad -rzeka z Jerzym Fedorowiczem

Kim naprawdę jest Fedor? Wywiad -rzeka z Jerzym Fedorowiczem

(fot. materiały prasowe)Jerzy Fedorowicz to człowiek wszechstronny – aktor, reżyser teatralny, polityk i poeta. Choć nie ma łatwego życia, nigdy nie traci dobrego humoru. O swoich barwnych przeżyciach opowiedział Jarkowi Szubrychtowi – ich wspólna książka „Lodołamacz Fedor” ukazała się 22 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Jerzy Fedorowicz znany jest przede wszystkim ze swojej działalności reżyserskiej i aktorskiej – z kina, teatru i telewizji. Na stałe związał się z Krakowem i krakowską sceną teatralną, którą kocha z wielką wzajemnością. Jest jednak również politykiem i posłem na Sejm RP, świetnym organizatorem oraz społecznikiem pracującym z niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą. To również wytrawny tenisista, zagorzały kibic, a prywatnie kochający mąż, ojciec i dziadek..

Przede wszystkim jednak Fedor jest człowiekiem z krwi i kości. Otwartym i ciepłym, potrafiącym kruszyć wszelkie lody pomiędzy ludźmi. Człowiekiem targanym namiętnościami, nękanym porażkami i słabościami. Fedorowicz swoje liczne talenty i sukcesy równoważy przywarami i potknięciami. Ale nie wstydzi się o tym wszystkim mówić – szczerze, nie przebierając w słowach, prosto w oczy. „Lodołamacz Fedor” to zapis wielogodzinnych rozmów z Jarkiem Szubrychtem – krakowskim dziennikarzem, który w mistrzowski sposób wydobył z Fedorowicza całą jego charyzmę i esencję czarującej osobowości.

– „Fedor jest taki, jaki wyłania się ze swojej opowieści. Bezbronna szczerość jest jego najprzedniejszym walorem. Cokolwiek w życiu robi, ma dla niego wymiar oczywistości. (…) Tę jego auto-opowieść czyta się z przyjemnością, bo jest bezwstydna i opowiedziana bez pychy tak typowej dla egotyków z kręgów artystycznych. Fedor to wykastrowany tygrys i krakowski woziwoda.” pisze we wstępie do książki Kazimierz Kutz.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony