Jestes tutaj: Home » FILM » ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów z premierą „Rogów” już 31 października (w Halloween!) w Multikinie

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów z premierą „Rogów” już 31 października (w Halloween!) w Multikinie

(fot. materiały prasowe)Zgodnie z niepisaną tradycją, jak co roku pod koniec października odbędzie się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli coroczne święto miłośników najmocniejszych wrażeń. Ten maraton to przegląd filmów grozy, które weszły na ekrany polskich kin w roku 2014.

Dzięki przebojowemu repertuarowi w tym roku będzie tak strasznie, jak nigdy:
– kontrowersyjne Rogi (PREMIEROWO)
– złowrogi i upiorny Babadook
– kultowy Egzorcysta – najlepszy horror wszech czasów, który po rekonstrukcji cyfrowej został w tym roku wprowadzony do polskich kin.
– złowieszcze 13 grzechów

Dołącz na Facebooku: http://on.fb.me/1xJsVbj

*** Więcej informacji *** znajdziesz pod adresem: http://www.enemef.pl

ENEMEF: NOC GROZY I HORRORÓW odbędzie się 31 października (piątek) jednocześnie w 30 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań 51, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 06:00 rano

Cennik biletów:
– 24 zł: specjalna cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 24 zł każdy
– 29 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 30 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzednich ENEMEFów można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 32 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 35 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite). W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się w poniedziałek 13 października po 16:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Sprzedaż biletów na ENEMEF będzie aktywna do 31.10 do godz. 23.59. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

Informacje o filmach:

Rogi
Horns, Kanada, USA 2013, 123′
reżyseria: Alexandre Aja
scenariusz: Keith Bunin
obsada: Daniel Radcliffe, Max Minghella, Juno Temple
muzyka: Robin Coudert

Specjalny pokaz premierowy! Najnowszy film reżysera horroru „Wzgórza mają oczy” jest ekranizacją książki Joe Hilla.

Ig Perrish (w tej roli Daniel Radcliffe, najbardziej znany jako Harry Potter), budząc się po nocnej imprezie, zauważa, że z jego czoła wyrastają rogi. Odkrywa, że skrywają one moc, która może zmusić każdego by wyjawił mu swoje najmroczniejsze grzechy i najskrytsze pragnienia. Wykorzystuje to do odnalezienia człowieka, który zgwałcił i zamordował jego dziewczynę. „Rogi” to kontrowersyjny, a momentami nawet obrazoburczy film o ironiczno-sarkastycznym zabarwieniu, który należy traktować z przymrużeniem oka. Wciągająca i oryginalna produkcja, w której Daniel Radcliffe udowadnia, że nie jest już małym czarodziejem.

Babadook
The Babdook, USA 2014, 92′
reżyseria: Jennifer Kent
scenariusz: Jennifer Kent
obsada: Essie Davis, Noah Wiseman, Hayley McElhinney
muzyka: Jed Kurzel

„Babadook” to jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat nawiązujący do takich klasyków jak: „Wstręt” czy „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego.

Amelia mieszka sama z 6-letnim synem. Jej mąż zmarł w wypadku. W domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Matkę i synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy niezwykłe zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów? Z pozoru wydaje się, że Babadook to typowy film o nawiedzonym domu, wypełnionym lękami i obsesjami jego mieszkańców, szczególnie że reżyserka korzysta z klasycznych rozwiązań, charakterystycznych dla opowieści o nawiedzeniu. Ta przerażająca opowieść to jednak dużo więcej niż tylko kolejna historia o domu, w którym straszy, co zostało docenione zarówno przez krytyków jak i widzów – ten horror jest uznawany za jedną z najlepszych produkcji z gatunku grozy w 2014 roku.

Egzorcysta
The Exorcist, USA 1973, 122′
reżyseria: William Friedkin
scenariusz: William Peter Blatty
obsada: Ellen Burtsyn, Max von Sydow, Linda Blair
muzyka: Anton Webern

Kultowy i uznany za jeden z najlepszych horrorów wszech czasów „Egzorcysta” jest dziś klasykiem kina grozy. Szokuje i przeraża do dziś – jak żaden inny horror w historii kina.

12-letnia Regan, córka aktorki Chris MacNeil, zaczyna się dziwnie zachowywać. Po ataku padaczki zaczyna lewitować i zostaje obdarzona nadnaturalną siłą. Kiedy dziewczynka zaczyna mówić męskim głosem, bluźnić i kląć matka zabiera ją do lekarza. Badania okazują się bezowocne, lekarze doradzają zrozpaczonej matce kontakt z egzorcystą. Dokonują ich ksiądz Karras i doświadczany ojciec Merrin. Wypowiadają wojnę demonowi, który opętał dziewczynkę. Nie wiedzą jednak, że wróg, z którym przyjdzie im się zmierzyć jest potężniejszy niż wszystko, z czym się do tej pory zetknęli. „Egzorcysta” miał ogromny wpływ na wiele filmów, ale zaskakuje i wywołuje niepokój, jak żadna inna produkcja.

13 grzechów
13 Sins, USA 2014, 93′
reżyseria: Daniel Stamm
scenariusz: David Birke, Daniel Stamm
obsada: Mark Webber, Devon Graye, Ron Perlman
muzyka: Michael Wandmacher

Eliot ma ogromne długi i raczej nie uda mu się ich spłacić. Planuje poślubić swoją dziewczynę, więc potrzebuje pieniędzy. Pewnego dnia odbiera telefon. Tajemniczy głos informuje go, że jest filmowany przez ukryte kamery i bierze udział w grze. Jeżeli wykona 13 zadań. wygra 6 milionów dolarów. Pierwsze zadanie jest proste – zabić muchę. Jednak każde następne z pozostałych 12 to kolejny krok w stronę piekła. Eliot przekona się, że może dopuścić się najbardziej przerażających i ekstremalnych zachowań. Wkrótce nie będzie już powrotu. Pomysłowy scenariusz, sprawna realizacja, niekoniecznie zamierzone akcenty humorystyczne, podobieństwo do pierwszej części Piły – idealny film na zakończenie Nocy Grozy i Horrorów.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
– ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,
– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,
– w związku z powtarzającymi się pytaniami, ze względu na prawa autorskie i brak licencji nie można w Polsce zagrać: Gwiezdnych Wojen, Terminatora, Monty Pythona, Piratów z Karaibów, Harry’ego Pottera,
– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 24 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do Szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,
– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,
– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,
– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

Inne pytania:

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na www.enemef.pl.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony