Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Poznaliśmy Laureatów II Edycji „Polacy z werwą”

Poznaliśmy Laureatów II Edycji „Polacy z werwą”

(fot. materiały prasowe)Znamy już nazwiska laureatów II edycji Plebiscytu „Polacy z werwą”. W tym roku do grona  wyróżnionych dołączyli dr hab. n. med. Przemysław Juszczyński, dr hab. Magdalena Król, Monika Selin, Natalia Paszkowska, Konrad Sierzputowski, Bartłomiej Wąsik oraz Zbigniew Bródka. Nagrodę Specjalną Kapituła konkursu przyznała reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

Nazwiska zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 października w Teatrze Wielkim w Warszawie. Tym samym Jury Plebiscytu, którego inicjatorem jest PKN ORLEN, doceniło wkład tych młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi w rozwój nowoczesnej Polski. To ich osiągnięcia zmieniają oblicze światowej medycyny i nauki, realnie wpływając na poprawę jakości naszego życia. Trzydziestoparolatkowie zdobywają dziś najważniejsze nagrody w międzynarodowym designie i architekturze, a młodym polskim pianistą i aranżerem zachwycają się krytycy i recenzenci na całym świecie. Swoim entuzjazmem i duchem walki zarażają kolejne młode pokolenia.

Laureaci tytułu „Polacy z Werwą” 2014
– w kategorii Medycyna: dr hab. n. med. Przemysław Juszczyński,
– w kategorii Nauka: dr hab. Magdalena Król,
– w kategorii Ochrona środowiska: Monika Selin,
– w kategorii Design i architektura: Natalia Paszkowska,
– w kategorii Innowacje w biznesie: Konrad Sierzputowski,
– w kategorii Kultura i sztuka: Bartłomiej Wąsik,
– w kategorii Sport: Zbigniew Bródka.

Kapitał na dalszy rozwój
Nagrody przyznawane w Plebiscycie to rodzaj grantu w wysokości 50 tys. zł., który może być przeznaczony wyłącznie na rozwój działalności zawodowej, artystycznej lub sportowej. Taki grant otrzymał każdy z 7 Laureatów. Nagrodzie finansowej towarzyszyła też cenna statuetka autorstwa Pawła Althamera, którą zwycięzcy odbierali z rąk jurorów: prof. Magdaleny Fikus, prof. Zbigniewa Gacionga, Tomasza Sielickiego, Leszka Możdżera, Tomasza Sadurskiego, Jacka Bożka oraz Tomasza Majewskiego.

Nagroda Specjalna dla polskich siatkarzy
Kapituła II edycji Plebiscytu „Polacy z werwą”, w skład której weszli Prezes PKN ORLEN Jacek Krawiec, przewodniczący zespołów jurorskich oraz przedstawiciele patronów medialnych  przyznała Nagrodę Specjalną reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Wyróżnienie to przyznawane jest za  szczególny i oryginalny wkład w popularyzację dziedzin życia odpowiadających kategoriom Plebiscytu.

Wybitni sportowcy sprawili ogromną i długo wyczekiwaną radość całej Polsce. Trzeba było bowiem aż 4 dekad, by oglądać odniesiony w sporcie drużynowym, sukces tej miary. Równo 40 lat po triumfie złotej kadry Huberta Wagnera kolejni zawodnicy weszli na siatkarski szczyt. Ten sukces to suma talentów wszystkich zawodników i zbiorowego dążenia do niezawodności.

Wielka Gala „Polacy z werwą”
Uroczystość w Teatrze Wielkim uświetniło widowisko w reżyserii Krzysztofa Materny. Na scenie wystąpił m.in. Adam Sztaba, któremu towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Nie zabrakło również gwiazd muzyki rozrywkowej. Julia Marcell połączyła świeżość i energię koncertowego składu z ciekawymi aranżacjami. Ukoronowaniem wieczoru był koncert brytyjskiego jazzmena Jamiego Culluma. Muzyk oczarował publiczność niezwykłą umiejętnością zacierania granic w swoich unikatowych kompozycjach z pogranicza jazzu, popu i rocka .

Retransmisja Gali „Polacy z Werwą” zaplanowana jest na 11 października 2014 r. o godz. 17.00

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony