Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Światowy bestseller „Zaginiona dziewczyna” w wersji audiobook

Światowy bestseller „Zaginiona dziewczyna” w wersji audiobook

(fot. materiały prasowe)„Zaginiona dziewczyna” to wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą. Gillian Flynn z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki tworzy powieść o małżeństwie, w którym bardzo źle się dzieje. Książkę przeniesiono na ekran w reżyserii Davida Finchera, zaś 8 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazał się audiobook.

Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia natychmiast padają na męża, który coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Bez wątpienia próbuje coś ukryć – jednak czy faktycznie jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, co w takim razie stało się z jego żoną?

Od dawna na rynku wydawniczym nie było powieści, która wstrząsnęłaby światem mediów w tak pozytywny sposób. Książka podbiła serca czytelników i krytyków, dlatego też przeniesioną ją na ekran.

Już 10 październikach do polskich kin trafi film „Zaginiona dziewczyna”. Nad produkcją hollywoodzkiej ekranizacji czuwa studio 20th Century Fox i wytwórnia aktorki Reese Witherspoon. Scenariusz napisała autorka powieści, a reżyserem jest David Fincher, twórca takich filmów jak „Fight Club” i „Dziewczyna z tatuażem”.

„Zaginiona dziewczyna” (oryg. „Gone Girl”) została nagrodzona w licznych konkursach literackich i plebiscytach. Tytuł Książki roku 2012 otrzymała od prestiżowych magazynów branżowych takich jak: „Library Journal”, „Kirkus”, „Publishers Weekly”, a także od portalu GoodReads.com i Amazon.com. Gillian Flynn została także wyróżniona przez „Entertainment Weekly” jako Entertainer of the Year.

Wersja papierowa książki ukazała się 24 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

„The Chicago Tribune”: – „Wciąga i zmusza do czytania z siłą czystego, lecz wstrętnego narkotyku.”
„Marie Claire”: „Pokrętnie dobre.”
„Elle”: „Mrożąca krew w żyłach, stylowa opowieść.”

O autorce:
Gillian Flynn pochodzi z Kansas City. Jest córką profesora akademii filmowej i nauczycielki czytania. W ślad za rodzinnymi wzorcami wybrała pracę krytyka telewizyjnego i recenzowała filmy dla magazynu „Entertainment Weekly”. Zadebiutowała powieścią Ostre przedmioty, którą obsypano najważniejszymi nagrodami literackimi na świecie i znakomitymi recenzjami. Kolejna książka Mroczny Zakątek była bestsellerem „New York Timesa”. Trafiła do finału Ian Fleming Steel Dagger Award oraz na listę najlepszych książek 2009 roku „Publishers Weekly”, „New Yorkera” i „Chicago Tribune”. Gillan Flynn uhonorowano prestiżową Quill Award za najlepszy thriller roku. Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się również powieść „Ostre przedmioty”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony