Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Skuteczne sposoby na rozwiązanie każdego problemu. Uniwersalny poradnik duchowy

Skuteczne sposoby na rozwiązanie każdego problemu. Uniwersalny poradnik duchowy

(fot. materiały prasowe)Każdy ma jakieś problemy – związane ze zdrowiem, pieniędzmi, związkiem czy pracą. Ludzie, szukając rozwiązań, odwołują się najczęściej do intelektu. A co z potęgą miłości, harmonii, pomagania innym?

Wayne W. Dyer w książce „Jak masz problem, rozwiąż go!” przekonuje, że kluczem do rozwiązania problemów jest siła duchowa, którą trzeba nauczyć się wykorzystywać. Poradnik ukazał się 8 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Wayne W. Dyer tłumaczy, że źródłem problemów jest sposób myślenia, a kluczem do ich rozwiązania – wewnętrzna siła. Okazuje się, że można uwolnić się od problemów, poszukując duchowych rozwiązań i wprowadzając je w życie. Według autora każdy ma w sobie uzdrawiającą moc energii, jednak nie każdy umie ją wykorzystywać. Czerpiąc z różnych tradycji duchowych, zwłaszcza z modlitwy św. Franciszka z Asyżu, Wayne W. Dyer radzi czytelnikom, jak wyjść poza świat materialny.

„Jak masz problem, rozwiąż go!” to zbiór zasad, które pomogą odnaleźć w sobie duchowość, poddać się sile wyższej oraz przekształcić negatywne myśli i emocje w pozytywną chęć czynienia dobra. Pomocne jest przyjęcie postawy szczodrości i wdzięczności, zamiast stawiania innym wymagań. W osiągnięciu spokoju ma też pomóc postrzeganie ludzi jako partnerów oraz kłopotów jako szans. Autor poradnika przekonuje, że należy być radosnym, budować poczucie łączności z innymi i z Bogiem oraz uświadomić sobie nieskończoność życia. Dzięki temu można odnaleźć właściwą perspektywę oraz uwolnić się od lęku i stresu. Wyciszenie, medytacja i modlitwa to polecane w poradniku sposoby na pokonanie trudności.

Po opisaniu podstawowych zasad, Wayne W. Dyer przedstawia duchowe rozwiązywanie problemów w praktyce i podaje wiele praktycznych wskazówek, m.in.:
– nie rozpamiętuj tego, że ktoś potraktował cię z nienawiścią;
– przestań uzależniać swój spokój od okoliczności zewnętrznych
– opiekuj się chorymi, ale bądź obojętny wobec choroby
– w chwili cierpienia świadomie postaraj się dostrzegać korzyści
– praktykuj sztukę bycia wiecznym optymistą.

O autorze:
Wayne W. Dyer – autor ponad dwudziestu książek, ma doktorat z zakresu psychoterapii. Wygłasza wykłady w Stanach Zjednoczonych przed audytoriami liczącymi tysiące osób. Regularnie występuje w programach radiowych i telewizyjnych.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące poradniki: „Nie bierz tego do siebie”, „Odwaga. Pokonaj strach, zyskaj pewność siebie i ciesz się życiem!”, „Skąd się biorą dorośli”, „Skuteczny wpływ”, „Pokonaj depresję”, „Sztuka inteligentnego kłamstwa”, „Lepiej żyć po swojemu”, „Schizofrenia. Moja droga przez szaleństwo”, „Rozstanie to nie koniec świata”, „Lubię palić. Ale teraz chcę przestać!” oraz „18 minut”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony