Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Jak podejmować decyzje w świecie zalanym przez informacje? „Oczy szeroko otwarte” Noreeny Hertz – premiera książki

Jak podejmować decyzje w świecie zalanym przez informacje? „Oczy szeroko otwarte” Noreeny Hertz – premiera książki

(fot. materiały prasowe)Magazyn „Observer” okrzyknął ją jedną z najważniejszych myślicielek w historii, a „Vogue” uznał za jedną z najbardziej inspirujących kobiet na świecie. Książka Noreeny Hertz  „Oczy szeroko otwarte” trafi do rąk czytelników już dziś.

30 września 2013 roku na okładce brytyjskiego „Newsweeka” znalazła się Noreena Hertz, należąca do grona najbardziej wpływowych ekonomistek świata. Swoją światową premierę miała właśnie jej książka „Eyes Wide Open”. Tygodnik głosił, że wkrótce Hertz zatrzęsie światem ekspertów. Już jako osiemnastolatka posiadała dyplom Univeristy College London, którego dziś jest profesorem. W maju tego roku dołączyła także do zarządu Warner Music Group. Jest stałą mówczynią na Światowym Forum Ekonomicznym, a jej prognozy gospodarcze od ponad dwóch dekad są zawsze bezbłędne. Swoimi publikacjami zainspirowała samego Bono do stworzenia innowacyjnego projektu (PRODUCT)RED. Jak mówi o niej lider U2 – „Noreena Hertz jest zainteresowana prawdziwymi zmianami – nie tylko w teorii, skupia się na wprowadzaniu ich w życie”. Teraz zajęła się tematyką zagubienia współczesnego człowieka w chaosie informacji i medialnym szumie.

Coraz więcej osób rozpoczyna swój dzień od sprawdzenia Facebooka i Twittera. Kolejne pozornie niezbędne wiadomości docierają z radia, telewizji i prasy. Każdego dnia ludzie atakowani są informacjami, masowymi komunikatami i złotymi radami specjalistów, którzy każą podejmować niezliczone ilości decyzji. Co ważne, obecnie dostęp do informacji i wiedzy jest łatwiejszy niż kiedykolwiek dotąd. Jak zatem oddzielić istotne treści od szumu informacyjnego? Każdy staje przed koniecznością wyboru. Matka, która musi podjąć decyzję, czy wstać do dziecka czy pozwolić mu płakać. Przedsiębiorca, który musi zadecydować, ile warto zaryzykować przy starcie nowego biznesu. Pacjent, który obawia się, czy decyzja o skomplikowanej operacji była słuszna. Czyim radom powinni zaufać?

Dlaczego należy obawiać się rad ekspertów i jak dobierać doradców oraz jak rozstrzygać, które źródła informacji są wiarygodne? Łącząc nowatorskie badania z rzeczywistymi przykładami: od mechanizmów działania Hollywood do decyzji dotyczących wprowadzenia nowego modelu telefonu, od odkryć NASA do działalności szpiegów II wojny światowej, Hertz tworzy wzór pozwalający na podejmowanie najlepszych decyzji. Daje skuteczne wskazówki, jak dokonywać lepszych wyborów, niezależnie, czy jest się biznesmenem, rzemieślnikiem, pacjentem czy rodzicem.

„Dowcipny, rzetelny i praktyczny… nieoceniony przewodnik dla każdego, przed kim stoją trudne decyzje w dzisiejszym złożonym świecie”. -Dominic Barton, CEO McKinsey & Co
„Jedna z najznamienitszych intelektualistek. Ma pionierskie pomysły… Wpływa na politykę państw, bezpieczeństwo publiczne i wzrost ekonomiczny”. – CNN

Noreena Hertz jest profesorem zajmującym się zagadnieniami globalizacji. Wykłada na Uniwersytecie w Cambridge  oraz w Duisenberg School of Finance w Amsterdamie. Studia M.B.A. ukończyła w Wharton Business School, profesurę zdobyła w Cambridge. Na całym świecie prowadzi wykłady z zakresu trendów w ekonomii, podejmowaniu strategicznych decyzji, globalizacji oraz zasad demokracji. Przewidziała załamanie się rynków finansowych, od lat nawołuje korporacje do zwiększenia etyczności ich działań. Jej książki ukazały się w osiemnastu krajach.

„Oczy szeroko otwarte” Noreena Hertz
Tłumaczenie: Jolanta Sawicka
Wydawnictwo MUZA SA
Premiera: 8.10.2014

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony