Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Isabel Allende debiutuje kryminalnie – premiera „Rippera” już dzisiaj

Isabel Allende debiutuje kryminalnie – premiera „Rippera” już dzisiaj

(fot. materiały prasowe)Jej książki przetłumaczono na ponad trzydzieści języków i sprzedano w ponad pięćdziesięciu sześciu milionach egzemplarzy. Jest autorką kilkunastu bestsellerowych powieści obyczajowych, m.in. „Dom duchów”, „Podmorska wyspa” i „Paula”. Teraz powraca z pierwszym w swojej karierze kryminałem „Ripper. Gra o życie”. Książka dzisiaj trafiła do rąk czytelników.

San Francisco, rok 2012. Siedemnastoletnia Amanda administruje popularną na całym świecie grą „Ripper”. Jej uczestnicy poszukują tytułowego Kuby Rozpruwacza. Dziewczyna znudzona przewidywalną fabułą, postanawia wzbogacić ją o prawdziwe morderstwa, które mają miejsce w San Francisco. Wiedzę o nich zdobywa dzięki swojemu ojcu, który jest szefem Wydziału Zabójstw. Gdy gracze dostrzegają powiązanie między zbrodniami, a Indiana – matka Amandy – znika, rozpoczyna się wielowątkowe śledztwo i prawdziwy wyścig z czasem. W dodatku bez wsparcia policji, która mimo ogromnych możliwości zawsze jest o krok za graczami.

Isabel Allende mierzy się z prawdziwym wyzwaniem pisząc pierwszą książkę w nowym dla siebie gatunku. Robi to niezwykle umiejętnie i jak zawsze potrafi dotknąć najczulszych punktów ludzkiej duszy. W „Ripperze” snuje opowieść o miłości – prawdziwej i głębokiej, zdolnej do największych poświęceń oraz patologicznej i egoistycznej, która może doprowadzić do zbrodni. Autorka maluje obraz ekscentrycznego środowiska skupionego wokół Kliniki Holistycznej, gdzie pracuje matka Amandy. Ośrodek medycyny alternatywnej przyciąga uzdrowicieli, specjalistów od aromaterapii i akupunktury, astrologów i adeptów New Age. Autorka w mistrzowski sposób przeplata barwne opisy postaci i tajemnicze wątki kryminalne.

„Ten thriller o wyścigu z czasem, zawiera czystą magię”. – Magazyn People
„Z charakterystycznym dla siebie połączeniem czarującej wyobraźni i sztywnych norm, Allende tworzy pasjonującą i trzymającą w napięciu tajemniczą opowieść podsycaną przez rodzinne i społeczne paradoksy oraz konsekwencje przemocy”. – Booklist

Isabel Allende jest jedną z najpopularniejszych chilijskich autorek. Debiutowała w wieku czterdziestu lat powieścią „Dom duchów” pisaną pierwotnie jako list do jej umierającego dziadka. Na kanwie książki powstał film „Dom dusz” z Meryl Streep, Jeremy Ironsem i Antonio Banderasem w rolach głównych. Nakładem Wydawnictwa MUZA SA ukazały się m.in. „Dziennik Mai”, „Podmorska wyspa”, „Portret w sepii”, „Córka fortuny”, „Inés, pani mej duszy” „Paula, „Suma naszych dni”.

Isabel Allende, „Ripper. Gra o życie”
Tłumaczenie: Joanna Ostrowska i Grzegorz Ostrowski
Wydawnictwo: MUZA SA
Premiera: 8.10.2014

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony