Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Barcelona i jej uroki

Barcelona i jej uroki

(fot. latamyzgdanska.pl)Barcelona, to miasto, które przez wielu turystów zostaje wymieniane jako najważniejsze w całej Hiszpanii. Rzeczywiście ma bardzo bogatą historię. Godne podziwu są także arcydzieła architektury. Nie tylko te autorstwa Gaudiego.

Co czyni Barcelonę i całą Katalonię tak odrębną od reszty Hiszpanii? Pierwszym czynnikiem jest język kataloński. Większość osób tam urodzonych włada nim zamiennie z hiszpańskim. Katalonia to także prężnie rozwijająca się gospodarka. Jest ona najbogatszym regionem Hiszpanii. Osoby z tego regionu dumnie podkreślają swoją odrębność oraz zawsze promują autonomię. Idąc ulicami Barcelony nie można przeoczyć wszechobecnych katalońskich flag. Od niedawna głośno jest o projekcie referendum mającym na celu odłączenie Katalonii od reszty Hiszpanii i uczynienie z niej odrębnego państwa. Szanse na to są jednak znikome.

Jakie miejsca należą do najbardziej popularnych? Wizytówką Barcelony jest Sagrada Familia, czyli kościół Świętej Rodziny. Budowla ta ciągle jest w budowie. Sprawia to, że nie możemy do końca uchwycić jej piękna, widząc wokół dźwigi, na których robotnicy przeprowadzają prace budowlane. Co ciekawe, sam Gaudi był na tyle poświęcony swojej pracy, że  do zaprojektowania figur używał odlewów z prawdziwych ciał, zarówno zwierząt jak i ludzi.

Kolejnym słynnym miejscem jest zaprojektowany także przez Gaudiego, Parc Guell. Będąc w Barcelonie nie można nie skorzystać z okazji i nie odwiedzić Font Màgica, czyli skupiska wyjątkowych fontann. Warto wybrać się na pokaz wieczorem, gdy wszystko jest podświetlone. Najsłynniejsza ulica to La Rambla. Znajdują się tam stoiska handlowe, gdzie można kupić najlepsze hiszpańskie owoce. Prowadzi ona do nie mniej wartościowego Portu Kolumba.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony