Jestes tutaj: Home » MUZYKA » SuperSTARcie – nowy program w TVP2

SuperSTARcie – nowy program w TVP2

(fot. TVP)Program superSTARcie powstał na podstawie norweskiego formatu The Ultimate Entertainer. To wielkie wydarzenie artystyczne z udziałem profesjonalistów z najwyższej półki. 

Zaproszenie do programu skierowaliśmy do najciekawszych i najbardziej wyrazistych przedstawicieli polskiej muzyki, reprezentujących 10 gatunków muzycznych, którzy  będą „walczyć” o tytuł  najbardziej wszechstronnego Artysty polskiej sceny muzycznej. Reżyserem programu jest Rolf Meter, za aranżację będzie odpowiedzialny Tomek Szymuś. Przez 10 tygodni każdy z wykonawców przygotowuje występy w różnych stylach.

Zaproszenie do programu superSTARcie przyjęli: Mieczysław Szcześniak, Reni Jusis, Monika Borzym, Kasia Wilk, Titus, Natasza Urbańska, Rafał Brzozowski, Stanisław Karpiel Bułecka, Ramona Rey i śpiewak operowy, Adam Sobierajski.

Gatunki, które będą dedykowane poszczególnym odcinkom to: musical, rock, hip hop, pop, jazz, soul, opera, elektronika (dance), folk, polska piosenka festiwalowa, reggae, blues.  Gwiazdy same wybierają utwory z danego gatunku.

W trakcie trwania odcinka widzowie głosują na swojego faworyta i to właśnie głosy widzów decydują o tym, którzy artyści co tydzień będą opuszczać program. Zmagania gwiazd są oceniane merytorycznie przez jury składające się z ekspertów. Głównym ekspertem superSTARcia jest Wojciech Mann, wybitny dziennikarz muzyczny. Drugim stałym ekspertem jest producent Marcin Bors, stojący za sukcesami Kasi Nosowskiej i Moniki Brodki. Współpracował z czołówką polskiej sceny muzycznej i filmowej. Trzecim ekspertem będzie znawca gatunku, któremu będzie poświęcony dany odcinek. W tej roli zobaczymy: Kasię Nosowską, Urszulę Dudziak, Kayah, Aleksandrę Kurzak, Wojciecha Kępczyńskiego, Irka Dudka, Darka „Maleo” Malejonka, Halinkę Młynkową, Marysię Sadowską, Wdowę.

10 muzycznych gwiazd, 10 tygodni, 10 odcinków na żywo i kilkanaście gatunków muzycznych! Opera/ Rock/ Musical/ Hip hop/ Pop/ Big band I nie tylko… Rockman w arii operowej! Rapujący jazzman. Tenor śpiewający reggae. Niemożliwe? W tym programie wszystko jest możliwe!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony