Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Malownicze parki narodowe USA. Przewodnik National Geographic po nieznanych szlakach

Malownicze parki narodowe USA. Przewodnik National Geographic po nieznanych szlakach

(fot. materiały prasowe)Klasyczne pejzaże parków narodowych Stanów Zjednoczonych przyciągają miliony turystów – każdy marzy o zobaczeniu Half Dome w Yosemite czy Old Faithful w Yellowstone. Jednak czasami warto zejść z utartych ścieżek i zobaczyć mało znane miejsca, gdzie czekają niespotykane doznania z dala od tłumów.

Książka „Sekrety parków narodowych USA. Przewodnik po mniej uczęszczanych szlakach” ukaże się 24 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Parki narodowe Stanów Zjednoczonych, nawet te najczęściej odwiedzane i pozornie dobrze znane, nadal skrywają wiele tajemnic. Książka „Sekrety parków narodowych USA. Przewodnik po mniej uczęszczanych szlakach” opowiada właśnie o tych tajemnicach. Doświadczeni dziennikarze przyrodniczy i podróżnicy zdradzają czytelnikom, co parki mają w sobie wyjątkowego i wciąż nieznanego. W przewodniku nie brakuje informacji o mniej uczęszczanych plażach, nieprzetartych szlakach, obiektach trudnych do zauważenia, niedocenianych skarbach. Sekretną wiedzę autorzy ujęli w zrozumiałą narrację, by czytelnicy mogli najpierw zaplanować, a potem w pełni przeżyć parkowe przygody.

Przewodnik to aż 350 wskazówek ekspertów, którzy podpowiadają m.in., jak na Cadillac Mountain w parku Acadia  uciec od tłumu miłośników wschodu słońca (należy wybrać się tam o zachodzie), jak w Glacier w samotności podziwiać majestat surowych gór (wystarczy wypłynąć łódką na jezioro) czy który parking wybrać przy jednej z okrężnych dróg w Skamieniałym Lesie, by ujrzeć rzeczywiście nieziemski pejzaż (czwarty). Nie brakuje również cennych wskazówek, znanych tylko bywalcom. Czytelnicy dowiedzą się na przykład, że do Parku Narodowego Gór Skalistych można wejść przez płot – służy on bowiem jako zapora dla zwierząt, a nie ludzi.

Opis każdego parku narodowego uzupełniony jest zdjęciami pejzaży oraz okazów fauny i flory, jakie można tam spotkać. Na czytelników czekają również opisy łatwych szlaków i tras spacerów, adresy ośrodków informacji oraz dokładne mapy przygotowane przez kartografów Towarzystwa National Geographic.

Seria Przewodników National Geographic przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie udane, ciekawe i bezpieczne podróżowanie. Do tej pory w serii ukazały się przewodniki po tak interesujących miejscach, jak: Sydney, San Francisco, Rio de Janeiro, Brazylia, Portugalia, Wiedeń, Meksyk, Argentyna i wiele innych.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony