Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Jak wydajnie zarządzać czasem? Jak skutecznie rzucić palenie? Nowe poradniki od Wydawnictwa Burda Książki

Jak wydajnie zarządzać czasem? Jak skutecznie rzucić palenie? Nowe poradniki od Wydawnictwa Burda Książki

(fot. materiały prasowe)„18 minut” Petera Bregmana to poradnik dla wszystkich, którzy ciężko pracują i narzekają na ciągły brak czasu, ale mimo to nie udaje im się zrealizować swoich planów. Natomiast w książce „Lubię palić. Ale teraz chcę przestać! Jak rzucić palenie w 30 dni” Andreas Jopp podaje palaczom proste metody, które umożliwią im ostateczne wyzwolenie się od nałogu. Nowe poradniki ukażą się 24 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Często pod koniec długiego i nerwowego dnia okazuje się, że wiele ważnych spraw nadal leży odłogiem. Peter Bregman obala mit, że da się zrobić wszystko. Proponuje jasny i prosty plan wykonania tego, co najważniejsze. Poradnik „18 minut” to połączenie poradnika biznesowego i osobistego, który przedstawia trzystopniowy proces ustanawiania hierarchii zadań: ustalenie planu na dany dzień, skupienie się na zadaniach i cogodzinne sprawdzanie, co już zostało zrobione. Kluczem do sukcesu jest wybranie pięciu najważniejszych rzeczy, zamiana typowej listy zadań w system realizacji celów oraz unikanie rozpraszania uwagi. Autor uczy również, jak czytelnicy mogą rozpoznać swoje mocne i słabe strony, wyjątkowość i pasje, które tworzą podstawę szczęścia i skutecznego wykorzystania czasu. Podkreśla również znaczenie produktywnych przerw, które zajmują tylko 18 minut dziennie.

 „Lubię palić” i „W każdej chwili mogę przestać” – palacze wciąż powtarzają te słowa, by móc dalej spokojnie oddawać się nałogowi. Andreas Jopp uświadamia jednak czytelnikom „dlaczego lubią palić” oraz z humorem i systematycznie ujawnia wzorzec myślenia, który podtrzymuje uzależnienie. Pokazuje, w jaki sposób nikotyna przeprogramowuje mózg, budzi niepokój, wzmaga stres i huśtawki nastrojów. Dzięki zrozumieniu tych procesów, osoby uzależnione mogą w końcu z łatwością przestać palić. „Lubię palić. Ale teraz chcę przestać. Jak rzucić palenie w 30 dni” to proste metody i sprawdzone strategie na uwolnienie się od papierosów już na zawsze. W dodatku bez przybrania na wadze – zawarte w poradniku wskazówki dotyczące żywienia pozwolą jeść więcej, czuć się sytym i zadowolonym oraz zachować dobrą sylwetkę.

(fot. materiały prasowe)

O autorach:
Peter Bregman – konsultant do spraw zarządzania, znany i ceniony autor „Harvard Business Review”. Dyrektor generalny firmy konsultingowej Bregman Partners, która specjalizuje się doradztwem w zakresie zarządzania.

Andreas Jopp – dziennikarz medyczny, trener zdrowego trybu życia, autor bestsellerów. Opublikował siedem książek na temat odżywiania i zrzucania wagi, witamin, hormonów i terapii medycznych. Książki te zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Jako były palacz od wielu lat swoimi radami pomaga ludziom, którzy pragną uwolnić się od nałogu.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące poradniki: „Nie bierz tego do siebie”, „Odwaga. Pokonaj strach, zyskaj pewność siebie i ciesz się życiem!”, „Skąd się biorą dorośli”, „Skuteczny wpływ”, „Pokonaj depresję”, „Sztuka inteligentnego kłamstwa”, „Lepiej żyć po swojemu”, „Schizofrenia. Moja droga przez szaleństwo” i „Rozstanie to nie koniec świata”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony