Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Światowy bestseller już wkrótce na ekranach kin! Zagadka zaginionej dziewczyny

Światowy bestseller już wkrótce na ekranach kin! Zagadka zaginionej dziewczyny

(fot. materiały prasowe)Polskie wydanie znakomitego thrillera autorstwa Gillian Flynn ukazało się nakładem wydawnictwa Burda Książki. Od dawna na rynku wydawniczym nie było powieści, która tak wstrząsnęłaby światem mediów w tak pozytywny sposób. Już we wrześniu światowa premiera filmu „Zaginiona dziewczyna” w reżyserii Davida Finchera.

Piękna i mądra Amy Dunne znika bez śladu w piątą rocznicę swego ślubu z Nickiem. Podejrzenia natychmiast padają na męża, który coraz częściej kłamie i szokuje otoczenie niewłaściwym zachowaniem. Niewątpliwie ma wiele do ukrycia, ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Wraz z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, gdzie w takim razie podziewa się jego cudowna żona?

„Zaginiona dziewczyna” to trzymająca w bezustannym napięciu powieść, opowiadająca o małżeństwie, w którym wyjątkowo źle się dzieje. Z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki Gillian Flynn tworzy tajemniczy thriller z wyrafinowaną intrygą.

Nad produkcją hollywoodzkiej ekranizacji czuwa studio 20th Century Fox i wytwórnia aktorki Reese Witherspoon. Scenariusz napisała autorka powieści, a reżyserem jest David Fincher, twórca takich filmów jak „Fight Club” i „Dziewczyna z tatuażem”.

Zaginiona dziewczyna” (oryg. „Gone Girl”) została nagrodzona w licznych konkursach literackich i plebiscytach. Tytuł Książki roku 2012 otrzymała od prestiżowych magazynów branżowych takich jak: „Library Journal”, „Kirkus”, „Publishers Weekly”, a także od portalu GoodReads.com i Amazon.com. Gillian Flynn została także wyróżniona przez „Entertainment Weekly” jako Entertainer of the Year.

„Daily Mail”: – „Flynn jest znakomitą autorką psychologicznych kryminałów, a jej ostatnia książka jest tak mroczna, tak pokręcona i frapująca, że dosłownie może namieszać wam w głowie.”

The Observer”: – „Flynn, świetna pisarka, nęci swoich czytelników z finezją i delikatnością wytrawnego wędkarza. Posługuje się swoimi  zwodniczymi narratorami – kim oni właściwie są? – by osiągnąć powalający efekt. Zbija nas z tropu, niepokoi i zachwyca, gwarantując chęć ponownej lektury natychmiast po dotarciu do przerażającego, wspaniałego zakończenia.”

The Guardian”: – „Pomysł stary jak świat, ale to, co Flynn z nim wyprawia, wznosi ten psychologiczny thriller na wyżyny literackie (…)Te głosy są cudownie autentyczne, w pewnym momencie czytelnik staje się gapiem obserwującym  wielowymiarowy spektakl o małżeńskiej dysfunkcji.”

O autorce:
Gillian Flynn pochodzi z Kansas City. Jest córką profesora akademii filmowej i nauczycielki czytania. W ślad za rodzinnymi wzorcami wybrała pracę krytyka telewizyjnego i recenzowała filmy dla magazynu „Entertainment Weekly”.  Zadebiutowała powieścią Ostre przedmioty, którą obsypano najważniejszymi nagrodami literackimi na świecie i znakomitymi recenzjami. Kolejna książka Mroczny Zakątek była bestsellerem „New York Timesa”. Trafiła do finału Ian Fleming Steel Dagger Award oraz na listę najlepszych książek 2009 roku „Publishers Weekly”, „New Yorkera” i „Chicago Tribune”. Gillan Flynn uhonorowano prestiżową Quill Award za najlepszy thriller roku. Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się również powieść „Ostre przedmioty”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony